Kadir İnanır, HDP'den Milletvekili Adayı Olacak

Daha önceki açıklamalarında Demirtaş'a açık açık destek veren ünlü aktör Kadir İnanır'ın HDP'den milletvekili adayı olacağı iddiası siyaset arenasına bomba gibi düştü.

Kadir İnanır, HDP'den Milletvekili Adayı Olacak

Çözüm sürecinde aktif bir rol üstlenen ve akil insanlar heyetinde yer aldıktan sonra Doğu ve Güneydoğu'da şehir şehir dolaşan Kadir İnanır HDP'den milletvekili adayı olacağı öne sürüldü.


KÖŞK SEÇİMLERİNDE DEMİRTAŞ'I DESTEKLEMİŞTİ

Ünlü oyuncunun İstanbul'dan aday olacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş'ı destekleyen İnanır, siyasete göz kırpmıştı.

"DEMİRTAŞ'A SAHİP ÇIKILMALI"

Daha önce yaptığı açıklamada 6-7 Ekim olaylarını HDP çizgisindeki gençlerin yapmadığını düşündüğünü belirterek Demirtaş'a sahip çıkan İnanır şu ifadelere yer vermişti: "HDP'nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde koyduğu performans alkış aldı bu ülkede. Peki ya bunu genel seçimlerde daha da yükseltirse nasıl olur? Bunu kırmak lazım. Bu ülkenin yetiştirdiği pırıl pırıl, umut veren tek bir siyasetçi var; Selahattin Demirtaş. O da 'Gidin, kırın' diye bir şey söylemedi. Üzüldüğünü de söyledi sonra. HDP seçimle gelmiş, çok genç bir siyasi parti. Elli yıllık partiler onlarca hata yaparken, HDP'ye bu kadar saldırmak vicdansızlıktır. Selahattin Demirtaş'a bütün Türkiye halkı sahip çıkmak zorunda. Öyle siyasetçi yetişmiyor, gerçekten yetişmiyor." / Haberler.com

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 20:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER