Kayıp dağcılar: Uludağ'da iki ceset bulundu

Uludağ'da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan Mert Alpaslan ve Efe Sarp için başlatılan arama çalışmaları sırasında iki cesede ulaşıldı.

Kayıp dağcılar: Uludağ'da iki ceset bulundu

Uludağ’da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan Mert Alpaslan ve Efe Sarp için devam eden arama çalışmalarında iki ceset bulundu. Önce Efe Sarp’a ait montun bulunduğu yerin yaklaşık 1 kilometre yakınında bir ceset bulundu. Cesetlerden birinin üzerinde bulunan kimliğin Efe Sarp’a ait olduğu öğrenildi.

Bursa Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Küreklidere bölgesinde yapılan arama çalışmaları sırasında bulunan montun yaklaşık 1 kilometre aşağısında bir erkek cesedi tespit edilmiştir. Arama faaliyetleri bu bölgede yoğunlaştırılmıştır. Bütün arama kurtarma ekipleri bu bölgeye sevk edilmiştir” denildi.

Bu açıklamanın ardından bölgede yoğunlaştırılan arama çalışmalarında bir cesede daha ulaşıldı.

İstanbul’dan Bursa’ya 1 Aralık Pazar günü gelen ve araçlarını Uludağ Jandarma Karakolunun yanına park ettikten sonra zirve istikametine yürümeye başlayan Mert Alpaslan (31) ve arkadaşı Efe Sarp (37), bir süre sonra sisin bastırması nedeniyle kaybolmuş, ihbar üzerine arama çalışması başlatılmıştı.  / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER