Kayıp liseli Ant Sekban bulundu

4 gündür kayıp olan liseli Ant Sekban ailesine kavuştu. Bulunan liseli genç Ant Sekban, "Hiç korkmadım, iyi baktılar bana. Ama tabi üzüldüm. Sonuçta evde değildim. Annemi, babamı ve arkadaşlarımı özledim" dedi.

Kayıp liseli Ant Sekban bulundu
Geçtiğimiz Cuma gününden beri kayıp olan liseli Ant Sekban, gece saatlerinde bulundu. Sekban ailesi çocukları Ant Sekban'ı evlerinin önünde coşku ve sevinçle karşıladı.

Hüsnü Özyeğin Vakfı Alemdağ Tunç Çapa Anadolu Lisesi 2. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Ant Sekban, dün saat 23.30 sıralarında Pendik, Kurtköy'de bulundu. Jandarma ekipleri tarafından Çekmeköy İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürülen Sekban, ifadesinin ardından Ümraniye Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Ant Sekban sağlık kontrolünden sonra da babası Atilla Sekban'a teslim edilerek evine geldi.

SEVİNÇLE KARŞILANDI

Eve gelen Ant Sekban, burada annesi Gamze Sekban, amcası İhsan Sekban, yakınları ve arkadaşları tarafından sevinçle karşılandı. Sekban, ailesi ve arkadaşlarına uzun süre sarıldıktan sonra evine girdi. Sekban ailesi bir süre sonra evden çocukları Ant ile kol kola çıkarak gazetecilere açıklama yaptı.

"HİÇ KORKMADIM, İYİ BAKTILAR BANA"

Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Ant Sekban, "Mutluyum. Söyleyecek bir şey yok. Geldik eve mutluyuz. Karşılaştık, sarıldık; çok da güzel oldu. Bütün aile, arkadaşlar toplandık. Başka söyleyecek bir şey yok. Hiç korkmadım, iyi baktılar bana. Ama tabi üzüldüm. Sonuçta evde değildim. Annemi, babamı ve arkadaşlarımı özledim" şeklinde konuştu.

"EVLADIMIZI BİZE KAVUŞTURDULAR"

Oğlunun bulunmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Baba Atilla Sekban, "Sizin de yardımlarınız önemli, katkılarınıza teşekkür ediyorum. Ama en önemli teşekkürü jandarma komutanı ve jandarma teşkilatına ediyorum. Çok güzel bir çalışma yaparak evladımızı bize kavuşturdular. Aynı zamanda belediye başkanı ve kaymakamımıza da teşekkür ediyorum. Hepsinin bize çok büyük desteği oldu. Mutluyuz. Şuan bu işin hukuki bir yanı var. O yüzden fazla bir şey söylemek istemiyorum" dedi.
Ant Sekban'ın kaçırılmış olabileceği iddiasının sorulması üzerine baba Sekban, "Onun gibi bir şey, fazla bir detay vermeyelim. Çünkü jandarmanın işini zorlaştırırız" cevabını verdi.
Ant Sekban'ın annesi Gamze Sekban ise sadece, "Çok mutluyum" demekle yetindi.

"JANDARMADAN TESLİM ALDIK"

Amca İhsan Sekban da, "Evet kavuştuk yeğenimize, kardeşimize. Tüm Türkiye'ye ve size teşekkür etmek istiyorum. Cuma akşamından beri kaybolan yeğenime sizlerin, tüm Türkiye'nin ve arkadaşlarımızın sayesinde kavuştuk. Jandarmadan teslim aldık. İfadesini aldılar. Hastaneye gitti, muayenesini oldu. Ve teslim ettiler bize. Şuan burada. Yeğenim Ant Sekban aradı bizi. Ben buradayım, gelin beni alın dedi. Hiçbir şey anlatmadı" ifadesini kullandı.
Jandarma ekiplerinin konuyla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER