Kurtulmuş: 7 Ağustos meydanlardaki son günümüz

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, darbe girişiminin ardından başlatılan ‘demokrasi nöbetleri’nin 7 Ağustos’ta Yenikapı’da düzenlenecek mitingle sona ereceğini açıkladı.

Kurtulmuş: 7 Ağustos meydanlardaki son günümüz

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, darbe girişiminin ardından başlatılan gösterilerin 7 Ağustos’ta Yenikapı’da düzenlenecek mitingle sona ereceğini duyurdu.

Taksim Meydanı’ndaki ‘demokrasi nöbeti’nde konuşan Kurtulmuş, “7 Ağustos’ta İstanbul’da yapılacak büyük miting meydanları dolduran milyonlar için bir mezuniyet törenidir” dedi

Kurtulmuş, “7 Ağustos’ta hepiniz bir büyük diploma alacaksınız. Bu milletin aynı ataları gibi şerefli bir millet olduğunu gösteren büyük bir diplomayı alacaksınız. İnşallah 7 Ağustos meydanlardaki son günümüz olacak ama artık birleşmiş olan ellerimiz var, kalplerimiz var” diye konuştu.

7 Ağustos’a kadar mitinglerin devam edeceğini belirten Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Şunu özellikle ifade etmek istiyorum ki, 15 Temmuz akşamından bu yana bu meydanda Alevi’si, Sünni’si ve hangi düşüncede olursa olsun insanımız buradaydı ve ‘Nöbete devam’ dedi. 7 Ağustos’a kadar da inşallah bu ruh içerisinde nöbetimize devam edeceğiz. Sizi aramızda görmekten mutlu olduk.”

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER