Şırnak'ta arazi katliamı: 3 ölü

Şırnak'ın İdil İlçesi'ne bağlı Yağmurca Köyü'nde yaşayan ve aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan 2 aile arasında çıkan silahlı çatışmada, ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü.

Şırnak'ta arazi katliamı: 3 ölü
Yağmurca Köyü'nde aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan 2 aile fertleri arasında bugün saat 15.30 sıralarında tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine her iki aileye bağlı fertler, tabanca ve otomatik tüfeklerin de kullanıldığı çatışmaya girdi. Köyde kendi aralarında çatışan ve henüz kimlikleri öğrenilemeyen ailelerden, ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 10 kişi de yaralandı. Yaralıların durumunun da ağır olduğu belirtilirken, Mardin'in Midyat ve Nusaybin ile Şırnak'ın İdil, Cizre ve Silopi İlçeleri'nden destek için ambulans çağırıldı. Yararılar, Cizre ve İdil'deki hastanelerde tedavi altına alındı.

Olayın duyulmasının ardından jandarma ekipleri Yağmurca Köyü'ne sevk edildi. Olay yerine gelen ve aralarında jandarma komandoların da bulunduğu askerler köyü ablukaya aldı. Giriş çıkışlara izin verilmezken, güvenlik güçleri olayın büyümemesi için köy çevresinde ve köydeki her evin önünde sıkı önlem aldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.


ÖLENLERDEN 2 KİŞİNİN KİMLİĞİ BİLİNMİYOR

İdil İlçesi'ne bağlı Yağmurca Köyü'nde Çalış ve Yağan aileleri arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan ve 3 kişinin öldüğü silahlı çatışmada yaralananların sayısı 13'e çıktı. Ölenlerden birir 30 yaşındaki Kevi Çalış adlı kadın olduğu belirtildi.

Yaralıların Şırnak'ın İdil ve Cizre ilçeleri ile Mardin merkez ve Batman Bölge Devlet Hastaneleri'ne tedavilerinin sürdüğü, bunlardan 4'ünün durumunun ağır olduğu kaydedildi. / dha
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2015, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER