YPG Kobani'de birçok noktayı daha ele geçirdi

YPG güçleri iki okul bir parti binası ve Sivil Toplum Kuruluş binasını IŞİD’den temizlediğini açıkladı.Miştenur mahallesinde de YPG ile IŞİD üyeleri arasında çatışmaların sürdüğü belirtildi.

YPG Kobani'de birçok noktayı daha ele geçirdi

Kobani’yi Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) üyelerinden temizleme operasyonununa devam eden Halk Savunma Birlikleri (YPG) dün akşamdan bu yana bir çok noktayı daha kontrol altına aldı. Çatışmaların sabah saatlerine kadar devam ettiği belirtiliyor.

Hawar Haber Ajansında yer alan bilgiye göre  Sinaa ve El-Rîfiyê, ilkokulları , Sivil Toplum Kurumu  ve Suriye Kürt Demokratik Partisi (Konferans)  binası IŞİD üyelerinden temizlendi.

Öte yandan Kobani’nin güneyindeki Miştenur Mahallesinde de IŞİD’le Kürt güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.Miştenur’daki çatışmalarda iki meydanın IŞİD’den temizlendiği ve çok sayıda cephane ele geçirildiği bildirildi.

YPG’nin ele  geçirdiği bölgelerde IŞİD’in 60 adet mayın döşediği ve mayınların hepsinin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Şehrin güneyindeki hastane yakınlarında da dün gece şiddetli çatışmalar yaşandığı açıklandı. Çatışmalarda 3 IŞİD üyesinin öldürüldüğü belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER