Doğu Anadolu'da hayat felç

Çat ilçesi yakınlarında çığ düştü, 2 yolcu otobüsü ile otomobiller yolda kaldı.

Doğu Anadolu'da hayat felç
Doğu Anadolu'yu etkisi altına alan yoğun tipi ve kar yağışı, Erzurum'da kara ve hava ulaşımını durdurdu. Çığ düşmesi yüzünden Erzurum- Bingöl, tipi yüzünden Erzurum- Ağrı, Erzurum- Bayburt karayolları ulaşıma kapandı. İstanbul ve Ankara bağlantılı 3 uçak seferi de hızı zaman zaman 70 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle ertelendi. Bölgeyi dün geceden itibaren etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı, günlük hayatı felç etti.

Erzurum- Bingöl karayolu üzerinde bulunan Çat İlçesi yakınlarına çığ düştü. Çığ düşmesi sonucu 2 yolcu otobüsü, otomobiller yolda kaldı. Ulaşıma kapatılan Çat- Erzurum karayolunda iki otomobil mahsur kaldı. Erzurum ve Çat'taki karayolları ekipleri, karayollarını kardan temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Erzurum- Ağrı karayolu Horasan- Eleşkirt arasında, Erzurum- Bayburt karayolunda ise Kop Dağı'ndaki kötü hava koşulları yüzünden bugün sabah saatlerinden itibaren ulaşıma kapandı. Bölgeyi etkisi altına alan kar yağışı ve hızı zaman zaman saatte 70 kilometreyi bulan fırtına yüzünden hava yolu ulaşımında da aksamalar oldu.

Bugün saat 09.00'da yapılması gereken THY'nin TK 2704 sefer sayılı İstanbul- Erzurum seferi 11.20'ye kaydırıldı. Anadolu Jet'in 09.45'teki THY 7070 sefer sayılı Ankara- Erzurum ile Pegasus hava yollarının PC 270 sefer sayılı 10.40'daki İstanbul Sabiha Gökçen- Erzurum seferleri gerçekleştirilemedi.

Uçak seferlerinin, olumsuz hava koşullarının düzelmesinden sonra yapılması bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER