İzmir Torbalılı genç IŞİD'le çatışırken hayatını kaybetti

İzmir'in Torbalı İlçesi'nden Suriye'ye giden 17 yaşındaki Ali Casım, Kobani kentinde YPG saflarında IŞİD çeteleriyle girdiği çatışmada öldü. Yakınları ölen gencin mahallesinde kurulan taziye çadırında başsağlığı dileklerini kabul etti.

İzmir Torbalılı genç IŞİD'le çatışırken hayatını kaybetti
İzmir'in Torbalı İlçesi'nde yaşayan Ali Casım, geçen yıl IŞİD çeteleriyle savaşmak için Suriye'ye gitti. Son beş aydır Suriye'nin Kobani kentinde YPG saflarında çatışmalara katılan Casım'ın geçen cumartesi günü çatışmada hayatını kaybettiği belirtildi. Ölüm haberi üzerine 9 çocuğu bulunan ailesinin, Suriye'ye giderek Ali Casım'ı Kobani'de toprağa verdiği ve henüz dönmediği belirtildi.

Torbalı'nın Karşıyaka Mahallesi'ndeki akrabaları ise ölen Ali Casım için dün sabah taziye çadırı kurdu, başsağlığı dileklerini kabul etti. Taziye ziyaretinde bulunan HDP Torbalı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kaçmaz, Kobani başta olmak üzere Suriye'de yaşanan IŞİD terörünün bir an önce son bulması gerektiğini söyledi. Acilen barışın sağlanması gerektiğini söyleyen Kaçmaz, "Bütün siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları bu vahşete karşı harekete geçmeli. Gençlerimiz Kobani'de hayatını kaybediyor. Ali Casım da bunlardan biridir. Şehidimizi Kobani'de toprağa verdik. Allah'tan kendisine rahmet, ailesine ise başsağlığı diliyorum. IŞİD uluslararası bir terör örgütüdür. Bölgede her gün yüzlerce ölüm haberi alıyoruz. Bunların ne insanlıkla ne de dinle hiçbir ilgisi yok" diye konuştu. 

Taziye çadırı aynı günün akşam saatlerinde Valilik talimatıyla kaldırıldı. / dha

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER