HDP Cizre İlçe Başkanlığı binasını yakmaya çalışan kişi yakalandı

Şırnak Valiliği açıkladı: HDP Cizre binasını kundaklamaya çalışan kişi yakalandı.

HDP Cizre İlçe Başkanlığı binasını yakmaya çalışan kişi yakalandı
HDP Cizre İlçe Başkanlığı’nın da içinde olduğu binanın kapısını gece ateşe veren şahıs yakalandı. Şırnak Valiliği, zanlı M.B.’nin gözaltına alındığını duyurdu.


Kameralara yansıyan görüntülerde, yüzü maskeli kişinin bir araçtan indiği ve parti binasına yönelerek elindeki pet şişeyle parti binası kapısını ateşe verdiği ortaya çıkmıştı. HDP olay hakkında suç duyurusunda bulundu ve HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, ilçe örgütü önünde yaptığı açıklamada olaya tepki gösterdi.

HDP Cizre İlçe Örgütü’nü kundaklayan şahsın kamera görüntüleri

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle:

“28.05.2020 Perşembe günü saat 01.00 sıralarında meydana gelen HDP Cizre İlçe Başkanlığı binası ana giriş kapısının yanıcı maddeyle ateşe verilmesi ve kapı alt kısmında yanık izi oluşması olayıyla ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimler tarafından yürütülen çalışma neticesinde; bahse konu olayı gerçekleştirdiği tespit edilen M.B isimli şahıs, 28.05.2020 Perşembe günü saat 14.10 sıralarında yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Konu ile ilgili olarak Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde adli tahkikat devam etmektedir.” / DUVARGüncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 23:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER