HDP ve DBP Yüksekova İlçe Teşkilatlarından iftar yemeği

Halkın Demokrasi Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Yüksekova ilçe örgütleri esnaf, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlara iftar yemeği verdi.

HDP ve DBP Yüksekova İlçe Teşkilatlarından iftar yemeği
Güngör Mahallesi’ndeki Tekçe Düğün Salonunda verilen yemeğe bir süre önce cezaevinden tahliye olan HDP Hakkari Nihat Akdoğan; HDP Hakkari İl Eş Başkanı Metin Besi; DBP Hakkari İl Eş Başkanı Süleyman Kanat, HDP ve DBP il ilçe yöneticileri, esnaf STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Kur-an'ı Kerim'in okunmasıyla başlayan iftar yemeğinde HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan kısa bir açıklama yaptı. HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan; partisi tarafından organize edilen iftar yemeğine katılan misafirlere teşekkür eden; Ramazan ayının İslam tarihinde barışı simgeleyen bir ay olduğunu anlatan Akdoğan; “ Ramazan ayı barış ayıdır. Kavgaların son bulduğu, dargınların barıştığı bir aydır bu mübarek ay. Bugün İslam dini adına siyaset yaptığını söyleyenlere şu çağrıyı yapıyoruz. Bu din barış istiyor. Bu din kan istemiyor. Kürt halkı barış isteyen bir halktır. Barışsever olan halkımız üzerinde yaşadığımız bu toprakların herkese yeteceğini düşünüyor. Bu kan dökülmesine ihtiyaç yoktur” dedi.

Ezanın okunması ile birlikte iftarlarını açan vatandaşlar, iftar programını düzenleyen HDP ve DBP ilçe yönetimine teşekkür ettiler.

HDP ve DBP'nin Hakkari merkez ile Şemdinli ve Çukurca ilçelerinde de iftar programları düzenleyeceği belirtildi. / Yüksekova GüncelGüncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.