Lösemi hastası Ela için seferberlik

5 yaşındaki Eslam Ela'ya lösemi teşhisi konuldu. İlik nakli olması gereken Ela için uygun donör aranıyor. Bunun için de Kızılay'a gidip kan vermek gerekiyor. Kızılay önümüzdeki günlerde kök hücre bağış kampanyası başlatacak.

Lösemi hastası Ela için seferberlik
 Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, lösemi teşhisi konulan 5 yaşındaki Eslem Ela Taşçı’ya uygun donör bulunması için kampanya başlatıldı.

Orhangazi’de sağlık personeli olan Ersin ve Tuğçe Taşçı çiftinin kızı Eslem Ela’ya bir ay önce lösemi tanısı konuldu.
ela3
Eslem Ela için gerekli uygun donör bulunması amacıyla Kızılay’ın önümüzdeki günlerde Orhangazi’de kök hücre bağış kampanyası başlatacağı belirtilirken, Bursaspor kulübü, Orhangazispor kulübü ile birçok kurum kampanyalar düzenleyerek herkesi kök hücre bağışına davet ediyor.

5 AY İÇERİSİNDE UYGUN İLİK BULUNMALI

Anne Tuğçe Taşçı, şu an kızıyla birlikte hastanede olduklarını söyleyerek, herkese çağrıda bulundu: Kızımın aldığı kemoterapilerde değerleri düşmedi. Dünya bankalarında uygun ilik arandı ama hâlâ bulunamadı. Doktorlar bize 5 ay içerisinde uygun iliğin bulunup naklin yapılması gerektiğini söyledi. Şu ana kadar kök hücre bağışında bulunan birçok yurttaş oldu, herkese teşekkür ederiz. Ama ne yazık ki uygun ilik bulunamadı.”
ela4Sosyal medyada da büyük ilgi gören kampanyaya futbolcular, sanatçılar, spor adamları, siyaset adamları ve toplumun birçok kesimi destek veriyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER