HDP'de yeni MYK belli oldu

Zorunlu kongreden sonra eş genel başkan Serpil Kemalbay başkanlığında toplanan HDP PM’si, yeni Merkez Yürütme Kurulu’nu belirledi.

HDP'de yeni MYK belli oldu
HDP olağanüstü kongreden sonra ilk Parti Meclisi toplantısını, yeni eş genel başkan Serpil Kemalbay başkanlığında yaptı. Toplantıda özelikle siyasi gelişmeler ele alınarak değerlendirildi. Türkiye’de yaşanan gelişmeler, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş başta olmak üzere tutuklu seçilmişlerin durumu, hükümetin yürüttüğü politikalar ile toplumsal muhalefete yönelik saldırılar ele alındı. Ortadoğu’daki gelişmelerin de değerlendirildiği PM toplantısında, HDP bütün bu saldırılara karşı somut bir örgütlenme planlamasına gidilmesini de kararlaştırdı. 


PM toplantısında, yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYM) da seçildi. MYK üyelerinin çoğunluğu yerini korurken, kimi küçük değişikliklere gidildi. Tutuklu HDP eski Sözcüsü Ayhan Bilgen ve HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk yeni MYK listesinde de yer aldı. Gençleşen HDP MYK’sinde şu isimler yer alıyor:

Ali Kenanoğlu, Arife Çınar, Asiye Kolçak, Aycan İrmez, Ayhan Bilgen, Aysel Tuğluk, Ayşe Acar Başaran, Beycan Taşkıran, Can Memiş, Çilem Küçükkeleş, Dirayet Taşdemir, Emine Beyza Üstün, Fatma Kurtulan, Gülsen Ülker, Gülsüm Ağaoğlu, Hakkı Saruhan Oluç, Hişyar Özsoy, Mehmet Hüsammetin Yürek, Murad Mıhçı, Musa Piroğlu, Nadir Yıldırım, Nimettulah Erdoğmuş, Osman Baydemir, Ömer Önen, Selahattin Aslan, Sevtap Akdağ Karahanlı, Sezai Temelli, Ümmü Atiye Eren, Yurdusev Özsökmenler. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.