İçişleri Bakanı Soylu'dan kayyımlara: Kalıcı değiliz

Süleyman Soylu Ankara'da kayyımlara seslendi: Belediyelerde ilanihaye kalıcı değiliz..

İçişleri Bakanı Soylu'dan kayyımlara: Kalıcı değiliz
Belediye Başkan Vekilleri 5. Değerlendirme Toplantısı, Gölbaşı Vilayetler Evi’nde gerçekleştirildi. Burada bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kayyımların görev yaptığı şehirlerin binlerce yıllık tarihi geçmişe sahip olduğuna işaret etti.


Soylu, kayyım atanan belediyelerin başkanlarına seslenirken “Elbette ki biz bu belediyelerde ilanihaye kalıcı değiliz. Bu işin bir yasal sınırı var. Günü geldiğinde bunlar devredilecektir” dedi.

Soylu, “Bu işin bir yasal sınırı var. Günü geldiğinde bunlar devredilecektir. Ancak biz görevde olduğumuz sürece, burada bir fikir de ortaya koymalıyız. Yeni bir fikir derken, bunu icat etmemize de gerek yok. Yapmamız gereken, bu kadim medeniyet şehirlerini, Mardin’i, Diyarbakır’ı, Van’ı, Hakkari’yi, Şırnak’ı, Cizre’yi, Bitlis’i, asli medeniyet kodlarına, tarihteki o kendi tanımlarına yerleştirmektir. Bu şehirler, alelade şehirler değildir. Konuşmalarımda sık sık ifade ederim. Bu şehirlerin hepsi, tarih kitaplarında önemli yer tutan, binlerce yıllık geçmişi olan şehirlerdir. Terör, bu bölgenin karakteristiği olamaz, böyle bir birikimi örtemez. Bizim öncelikle bu intibayı kırmamız lazım. Terör, bu şehirlerin üzerindeki ince bir toz tabakası gibidir.” (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER