İddia: Erdoğan ve Bahçeli erken seçime gidecek

AK Parti’den istifa edip Ahmet Davutoğlu’nun partisine katılacağını açıklayan Konya eski Milletvekili Ömer Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçime gideceğini savundu. Ünal, inceledikleri anketler hakkında da yorumlarda bulundu.

İddia: Erdoğan ve Bahçeli erken seçime gidecek
Ahmet Davutoğlu’nun kurmaylarından Konya eski Milletvekili Ömer Ünal, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2020 yılının kasım ayı için erken seçim kararı alacağını savundu.

‘CUMHUR İTTİFAKI YÜZDE 40’I ZOR BULUYOR’

Hükümetin sorunların üstesinden gelemediğini söyleyen Ünal, Cumhur İttifakı’nın oylarının yüzde 40’a düştüğünü öne sürdü. Sözcü’den Müslüm Evci’ye konuşan Ünal, şunları söyledi: “Türkiye’de bir erken seçim beklentisi var. Bu artık iyiden iyiye dillendirilmeye başlandı. 2020 yılının Kasım ayında bir erken seçim olabileceğini düşünüyorum. Türkiye’de toplumsal ve ekonomik sorunlar her geçen gün artıyor. AK Parti ve MHP kanadı bu sorunları üstesinden gelemiyor. Bu yüzden köşeye sıkışan Cumhur İttifakı ortak bir kararla erken seçime gitmek isteyecek.”

İnceledikleri birçok anket sonucu hakkında yorum yapan Ünal şöyle devam etti: “İncelediğimiz birçok anket sonucunda AK Parti’nin oyları yüzde 30 civarında. MHP’nin oyları da yüzde 10 seviyelerinde. Cumhur İttifakı yüzde 40 oyu zor buluyor. Bu oy kaybı her geçen gün artıyor.” / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER