Amedsporlu 4 sporcu ve 3 yönetici darp raporu aldı

Amedspor- Bursaspor maçında ırkçı saldırıya maruz kalan Amedsporlu 4 sporcu ve 3 yöneticinin darp raporu aldığı belirtildi.

Amedsporlu 4 sporcu ve 3 yönetici darp raporu aldı

Bursaspor deplasmanına çıkan ve Bursa’ya ayak basmasının ardından organize fiziki ırkçı saldırılara ve tehditlere maruz kalan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Ligi Beyaz Grup'ta mücadele eden Amedspor, maçtan 2-1 yenik ayrıldı. Irkçı sloganların susmadığı maç sonunda da Amedspor oyuncuları hem taraftarlar hem polis saldırısına maruz kaldı.

Amedspor Başkanı Selahattin Yıldırım, yaptı son açıklamada, stadyumdan uzun süre çıkamadıklarını belirterek, 4 sporcu ve 3 yönetici için darp raporu aldıklarını söyledi.

AMEDSPOR’DAN AÇIKLAMA 

Bursaspor'un 2-1'lik skorla kazandığı maçın ardından Amedspor’dan yeni bir açıklama daha yapıldı.

Kulüpten yapılan açıklamada, maç sonunda soyunma odası koridorlarında Bursaspor Özel Güvenlik Amiri, kulüp personelleri ve emniyet görevlileri tarafından, oyuncularına yönelik saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca "Geçirdiğimiz bu zor günlerde Deprem bölgesinden gelip futbol oynamak istedik sadece ama saha dışı ve saha içi yaşanan olaylar ortada. Bu şekil gündeme geldiğimiz için çok üzgünüz insanlarımızın acısı hala bu kadar tazeyken" ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER