Kürdistan'ın dört parçasından sporcular Amed'de buluşacak

Kürdistan’ın dört parçasından sporcuları bir araya getirecek olan ve Amed’de yapılması planlanan “Mîhrîcana Werzîşê Mezopotamyayê” (Mezopotamya Spor Oyunları) programı netleşti.

Kürdistan'ın dört parçasından sporcular Amed'de buluşacak
Kürdistan’ın dört parçasından sporcuları bir araya getirecek olan ve Amed’de yapılması planlanan  “Mîhrîcana Werzîşê Mezopotamyayê” (Mezopotamya Spor Oyunları) programı netleşti.


Amed Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğünün düzenleyeceği ve Mezopotamya Kulüpler Birliğinin desteklediği “Mîhrîcana Werzîşê Mezopotamyayê” (Mezopotamya Spor Oyunları) başlıyor.

23-28 Haziran 2014 tarihleri arasında yapılması planlanan “Mîhrîcana Werzîşê Mezopotamyayê” toplam 1300 sporcu katılacak. Rojava Efrin, Cezire ve Kobane kantonundan da sporcuların katılacağı “Mîhrîcana Werzîşê Mezopotamyayê” basketbol, voleybol, futbol, hentbol, teakwondo, karate, masa ve kort tenisi, görme engelli judo, tekerlekli sandalye basketbol ve atletizm branşlarında toplam 1300 sporcu yarışacak.

AMED SPORA DOYACAK

Çeşitli konser ve panellerinde yer alacağı “Mîhrîcana Werzîşê Mezopotamyayê” etkinlikleri kentin dört bir yanında yapılacak.  Spor festivali 23 Haziran 2014’de tüm sporcuların ve organizasyonu destekleyen Mezopotamya Kulüpler Birliği bileşenlerinde katılımıyla Dağkapı Meydanından Amed Şehir Stadyumuna yapılacak olan kortej yürüyüşüyle start alacak.

BİRÊ UNUTULMADI

Kürtler için büyük bir öneme sahip olan, günümüzde Kürdistan’ın farklı yörelerinde nadir olarak oynanan ve unutulmayla karşı karşıya kalan Birê oyunu spor festivalin ilk gününde Amed Şehir Stadyumunda yapılacak müsabakayla yeniden canlandırılacak.

KADIN FUTBOLCULAR SAHADA TER DÖKECEK

BDP’nin yerel yönetimlerde söz sahibi olduktan sonra iyice yaygınlaşan  Colemerg, Amed  ve Qoser Kadın futbol takımları da “Mîhrîcana Werzîşê Mezopotamyayê”  etkinlikleri kapsamında sahada ter dökecek.

Kürdistan’ın dört parçasından 1300 sporcu Çınar yolu üzerinde bulunan Amed Yenişehir Belediyesi Spor Tesislerinde çadırlarda konaklayacak. 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER