UEFA Avrupa Ligi'nde gecenin sonuçları!

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında Zenit, Dinamo Minsk'i uzatmalar sonucunda 8-1 mağlup ederek tur atlamayı başardı. Zenit ilk maçı deplasmanda 4-0 kaybetmişti.

UEFA Avrupa Ligi'nde gecenin sonuçları!
UEFA Avrupa Ligi’nde Belarus ekibi Dinamo Minsk’e ilk maçta deplasmanda 4-0 yenilen Zenit, kendi evinde oynadığı karşılaşmada tarihi bir geri dönüş gerçekleştirdi.

22’de Leandro Paredes’in attığı golle ilk yarıyı 1-0 önde kapatan Rus ekibi Zenit, 66’da Christian Noboa ve 75 ile 78’de Artem Dzyuba’nın attığı gollerle skoru 4-0’a getirdi. 90 dakikanın bu sonuçla tamamlanmasının ardından uzatma devrelerine geçildi.

99’da Seidu Yahaya Dinamo Minsk’i umutlandırdı ve Belarus ekibine turu getirecek olan 4-1’lik bu skor, uzatmaların ilk devresinin de sonucu oldu.

Zenit ise demoralize olmadan kalan şansını sonua kadar kullandı. 108’de Sebastian Driussi ile farkı tekrar 4’e çıkaran Rus ekibi, 116’da Dzyuba, 120+2 ve 120+4’te Robert Mak’ın attığı gollerle karşılaşmayı 8-1 üstünlükle tamamlayıp play-off turuna yükseldi.

Zenit, karşılaşmayı 34 şut ile tamamladı.

Zenit’te 72’de Parades ikinci sarı kartın ardından oyun dışında kalırken, Dinamo Minsk’te ise Maksim Shvetsov 120+1’de çift sarıdan atıldı.

GECENİN TOPLU SONUÇLARI

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turundaki toplam 36 maçın sonuçları ise şöyle oldu:

Kairat (Kazakistan) – Sigma* (Çekya): 1-2 (0-2)
Progres Niederkorn (Lüksemburg) – Ufa* (Rusya): 2-2 (1-2)
AEK Larnaca* (Kıbrıs Rum Kesimi) – Sturm Graz (Avusturya): 5-0 (2-0)
Helsinki (Finlandiya) – Olimpija Ljubljana* (Slovenya): 1-4 (0-3)
Universitatea Craiova (Romanya) – Leipzig* (Almanya): 1-1 (1-3)
Kopenhag* (Danimarka) – CSKA Sofya (Bulgaristan): 2-1 (2-1)
Cluj* (Romanya) – Alashkert (Ermenistan): 5-0 (2-0)
Kukesi (Arnavutluk) – Torpedo Kutaisi* (Gürcistan): 2-0 (2-5)
Midtjylland* (Danimarka) – The New Saints (Galler): 3-1 (2-0)
Molde* (Norveç) – Hibernian (İskoçya): 3-0 (0-0)
Suduva* (Litvanya) – Spartaks Jurmala (Letonya): 0-0 (1-0)
Zalgiris (Litvanya) – Sevilla* (İspanya): 0-5 (0-1)
APOEL* (Kıbrıs Rum Kesimi) – Hapoel Beer Sheva (İsrail): 3-1 (2-2)
Zenit* (Rusya) – Dinamo Minsk (Belarus): 8-1 (Uzatmalarda) (0-4)
Maccabi Tel Aviv* (İsrail) – Pyunik (Ermenistan): 2-1 (0-0)
Dinamo Brest (Belarus) – Apollon* (Kıbrıs Rum Kesimi): 1-0 (0-4)
LASK Linz (Avusturya) – Beşiktaş*: 2-1 (0-1)
Atalanta* (İtalya) – Hapoel Haifa (İsrail): 2-0 (4-1)
Basel* (İsviçre) – Vitesse (Hollanda): 1-0 (1-0)
Brondby* (Danimarka) – Spartak Subotica (Sırbistan): 2-1 (2-0)
Dudelange* (Lüksemburg) – Legia Varşova (Polonya): 2-2 (2-1)
Zrinjski (Bosna Hersek) – Ludogorets* (Bulgaristan): 1-1 (0-1)
Lech Poznan (Polonya) – Genk* (Belçika): 1-2 (0-2)
Maribor (Slovenya) – Rangers* (İskoçya): 0-0 (1-3)
Luzern (İsviçre) – Olympiakos* (Yunanistan): 1-3 (0-4)
FCSB* (Romanya) – Hajduk Split (Hırvatistan): 2-1 (0-0)
Feyenoord (Hollanda) -Trencin* (Slovakya): 1-1 (0-4)
Gent* (Belçika) – Jagiellonia (Polonya): 3-1 (1-0)
Partizan* (Sırbistan) – Nordsjaelland (Danimarka): 3-2 (2-1)
Rapid Wien* (Avusturya) – Slovan Bratislava (Slovakya): 4-0 (1-2)
Bordeaux* (Fransa) – Mariupol (Ukrayna): 2-1 (3-1)
Burnley* (İngiltere) – Medipol Başakşehir: 1-0 (Uzatmalarda) (0-0)
Rijeka (Hırvatistan) – Sarpsborg* (Norveç): 0-1 (1-1)
Rosenborg* (Norveç) – Cork City (İrlanda Cumhuriyeti): 3-0 (2-0)
Valur (İzlanda) – Sheriff* (Moldova): 2-1 (0-1)
Braga (Portekiz) – Zorya* (Ukrayna): 2-2 (1-1)

*Tur atlayanlar

(Kaynak: ntvspor.net)

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

canlı bahis
bahis
türkçe bahis siteleri
canlı bahis
bedava bonus veren bahis siteleri
canlı bahis siteleri
bahis siteleri
canlı bahis oyna
deneme bonusu
adana escort
gaziantep escort
adana escort
gaziantep escort
1xbet
mersin escort
dizibox izle