Binali Yıldırım'ın imdadına BDP'lileri Sakık yetişti!

Ağrı'da BDP'liler tarafından protesto edilen Binali Yıldırım, eczaneye sığındı. Sırrı Sakık, eczaneye gelerek kalabalığı sakinleştirdi.

Tarifeli uçakla bugün Ağrı'ya gelen Ak Parti İzmir Milletvekili Binali YıldırımAğrı milletvekilleri Fatma Kotan, Ekrem Çelebi, Mehmet Kerim Yıldız ile birlikte Eski Van Caddesi'nde esnaf ziyaretine çıktı. Yıldırım'ın esnaf ziyaretine BDP'lilerce protesto edildi.


BDP'LİLER YUHALADI

Bir eczaneye girmek üzere olan Yıldırım ve yanındakilere, bir grup BDP'li tepki göstermeye başladı. Sayıları artan ve 'Sizi Ağrı'da istemiyoruz" diye bağıran BDP'liler ardından "Yuh" çekmeye başladı.

YILDIRIM, ECZANEYE SIĞINDI, SAKIK GELDİ

Bunun üzerine Yıldırım ve beraberindekiler girdikleri eczaneden çıkmadı. Kısa bir süre sonra BDP'nin Ağrı belediye başkan adayı Sırrı Sakık eczaneye gelerek Binali Yıldırım ile görüştü.

"BDP'LİYİM DİYEN BÖYLE DAVRANMALIDIR"

Dışarı çıkan Sırrı Sakık, kalabalığı sakinleştirmek için şunları söyledi: "Bizim partimizi, bizi ve sözümüzü dinlemeyenler bizden değildir. Biz size ilk günden beri şunu söyledik; Bu sokakları tetikleyip sonuç almak isteyenler var. Biz 30 Mart'ta aldığımız seçimi bile, Ağrı'nın selameti, barışın selameti için Ağrı'nın ve Türkiye'nin kanamaması için Türkiye'deki barış sürecinin heba olmaması için Ağrı'ya feda ettik. Bizim sokakları tetiklemek gibi asla böyle bir talebimiz yok. 1 Haziran'da herkes sandığa gidip özgürce iradesini yansıtacaktır. En büyük tepki sandıkta verilen tepkidir. Şimdi Ağrı'nın konuk severliğini ve huzuru gösterecek bir tavır sergilemeniz gerekiyor. Biz bu şekilde bir sonuç değil, tam tersine herkesin özgürce dolaştığı oy istediği bir Ağrı göstermek zorundayız. Ben hepinizi bu konuda duyarlı olmayı davet ediyorum. Eğer birileri ben BDP'liyim ve gönül verdim diyorsa bizim bu söylediklerimizi dikkate alıp böyle davranmalıdır."YILDIRIM, ESNAF ZİYARETİNE DEVAM ETTİ

Sakık'ın grubu dağıtmasının ardından Binali Yıldırım ve diğer AK Partililer esnaf ziyaretlerine devam etti. Sakık da bir süre daha Yıldırım'a eşlik edip, yanından ayrıldı. / dha

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2014, 20:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER