'Devlet heyeti' Kandil Dağı'na gidiyor

MİT ve hükümet yetkilileriyle görüşüp Kandil'e gidecek olan HDP heyetiyle birlikte bir 'devlet heyeti'nin de ilk kez Kandil'e gideceği belirtiliyor.

'Devlet heyeti' Kandil Dağı'na gidiyor
 Çözüm sürecinde tarihi bir adım atılacağı ve bir devlet heyetinin HDP’lilerle birlikte Kandil’e gideceği öne sürüldü.


Hafta sonu PKK Lideri Abdullah Öcalan’la 4 saat süren bir görüşme gerçekleştiren HDP heyeti, bugün MİT ve hükümet yetkilileriyle görüştükten sonra, Öcalan’ın hazırladığı ve devlet yetkilileriyle ‘mutabık’ kaldığını söylediği “Müzakere Süreci Taslağı”nı Kandil’deki KCK yetkililerine götürecek.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre Kandil’e gidecek HDP heyetine bir de ‘devlet heyeti’ eşlik edecek ve “Kandil'le ilk kez açık bir şekilde teknik görüşmeler yapılacak”.

PKK yöneticileri ile görüşecek olan devlet yetkilileri çerçeve yasa kapsamında hukuki, idari veya cezai sorumlulukla karşı karşıya kalmayacak. 

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de "Devlet ve hükümet yetkilileri ile görüşeceğiz. Daha sonra onların uygun gördüğü tarihte Kandil'de heyet olarak toplantı yapacağız. Yetişirse hafta sonu yoksa gelecek hafta İmralı'ya giderek izlenimlerimizi aktaracağız" dedi.  / ajanslar

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER