Ve bedelli askerlik çıktı! İşte yaş ve fiyat!

Başbakan Davutoğlu, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren 28 yaşından gün almış kişilerin 18 bin TL karşılığında bedelli askerlik yapacağını açıkladı.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Başbakan Ahmet Davutoğlu grup toplantısında partililere sesleniyor. Başbakan Davutoğlu toplantıdan önce gazetecilerin bedelli asklerlikle ilgili soru üzerine "Konuşmamda sürprizler olabilir, dinleyin, bekleyin" dedi.

Davutoğlu gazetecilere söylediği bu dözlerden sonra grup toplantısındaki konuşmasında, "Bakanlar kurulumuzda, 1 ocak 28 yaşından gün almış olan, 27 yaşını doldurmuş olan vatandaşlarımızın bedelli askerlik imkanı getiriliyor. Bu vatandaşlarımız 18 bin lira ödeme karşılığında askerlik görevlerini yapmış sayılacaklar. Bedelli askerlik imkanının getirilmesiyle, hem söz konusu olan birikim hafifletilmiş olacak, hem de buradan sağlanacak kaynak savunma sanayi fonuna aktarılacak." dedi.

ŞAHİN'İ UNUTMADI

Davutoğlu soruya verdiği sürpriz cevabından sonra, "Hemen konuşmamın başında bir taziyeyle başlamak istiyorum, Mehmet Ali Şahin bey, Adalet Bakanımız, Meclis Başkanımız olarak eşsiz bir yer edinmiştir. Eşleri Saniye hanımefendi geçtiğimiz hafta vefat ettiler. Allah rahmet eylesin. Vefatından bir gün önce Şanlıurfa'da toplantıdaydık. Kendisine söyledim, keşke Saniye hanımla beraber kalsaydınız diye 'Dava mühimdir' dedi ve özellikle de gençlere hepimize örnek teşkil eden bir davranış sergiledi. Bugün de bizzat geldi. Ben tekrar bütün dava arkadaşlarımız adına kendisine eşine rahmet diliyorum." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER