Eve dönüş yolunda korkunç kaza: 3 kardeş öldü

Konya'nın Akşehir İlçesi yakınlarında kontrolden çıkıp taklalar atan hafif ticari aracın sürücüsü 27 yaşındaki Nimetullah Özçetin’in çocukları 3 yaşındaki Berfin ve 9 yaşındaki Zeynep Özçetin ve 6 yaşındaki Ahmet Özçetin öldü.

Eve dönüş yolunda korkunç kaza: 3 kardeş öldü
Konya'nın Akşehir İlçesi yakınlarında kontrolden çıkıp taklalar atan hafif ticari aracın sürücüsü 27 yaşındaki Nimetullah Özçetin’in çocukları 3 yaşındaki Berfin ve 9 yaşındaki Zeynep Özçetin ve 6 yaşındaki Ahmet Özçetin öldü. Kazada yaralanan sürücü Özçetin ile eşi 28 yaşındaki Canan Özçetin ve 8 yaşındaki oğlu Salih Özçetin ise hastanede tedavi altına alındı. Özçetin Ailesi’nin memleketleri Muş’tan İstanbul’daki evlerine döndükleri belirtildi. Aile fertlerinin emniyet kemerlerinin takılı olmadığı belirlendi.

Kaza, bugün saat 14.30 sıralarında Konya- Afyonkarahisar Karayolu’nun Akşehir İlçesi’ne bağlı eskiden köy statüsünde olan Değirmen Mahallesi yakınında meydana geldi. Nimetullah Özçetin yönetimindeki 34 VN 3239 plakalı hafif ticari araç, bir anda kontrolden taklalar attı. Hurdaya dönen aracın sürücüsü Nimetullah Özçetin’in çocukları 3 yaşındaki Berfin ve 9 yaşındaki Zeynep Özçetin kaza yerinde, 6 yaşındaki Ahmet Özçetin de hastaneye kaldırılırken yolda yaşamlarını yitirdi. 

Yaralanan sürücü Nimetullah Özçetin, eşi Canan Özçetin ve 8 yaşındaki oğlu Salih Özçetin de ambulansla Akşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Salih Özçetin’in sağlık durumunun ağır olduğu bildirildi.

Özçetin Ailesi’nin tatil yaptıkları memleketleri Muş’tan İstanbul’daki evlerine döndükleri belirtildi. Jandarma tarafından yapılan incelemede aile fertlerinin emniyet kemerlerinin takılı olmadığı saptanırken, sürücünün öğlen sıcağının da etkisiyle direksiyon başında uyuklamış olabileceği üzerinde duruluyor. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor. / ajanslar
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER