Gratis'ten gelen mesajlara dikkat!

Gratis adına birçok kullanıcıya mesaj gönderildi. Mesajların virüs olduğunun açıklanmasının ardından Gratis açıklama yaptı.

Gratis'ten gelen mesajlara dikkat!
Türkiye’nin kişisel bakım marketi Gratis adına son günlerce birçok kullanıcıya mesaj gönderildi. Son günlerde sıkça karşılaşılan bu mesajların virüs olduğu anlaşıldı. Gratis’in gift özelliği kullanılarak yapılan bu mesajda linke tıkladığınız andan itibaren virüs telefonunuzu sarıyor.


Hürriyet’ten Kübra Genç’in haberine göre
; telefonunuza bulaşan virüs kişi listenizdeki herkese otomatik bir şekilde aynı mesajı gönderiyor. Sizden gönderilmiş gibi duran bu mesajdaki bağlantı linkini tıklayan arkadaşlarınızda aynı durumla karşı karşıya kalıyor. 

İşte o mesaj:

“Hey, GRATIS isimli firmanın bu teklifiyle ilgilenebileceğini düşündüm. Yalnızca sınırlı bir süre için geçerli ve yalnızca birkaç yüz adet kupon kaldı. Ben kendiminkini aldım bu nedenle sen de hala yapabiliyorken kendininkini al bu bağlantıya gitmen yeterli //gratis-gift.site/”

Gratis bunun üzerine internet sitesinden bir duyuruda bulundu ve kanuni işlem başlatıldığını ifade etti. Gratis’in açıklaması şöyle:

“Değerli Müşterilerimiz, yapmış olduğumuz tüm kampanyalar sadece Gratis sosyal medya hesaplarımızdan ve www.gratis.com resmi web sitemizden duyurulmaktadır. Farklı mecralarda Gratis adı kullanılarak yapılan kampanya duyurularına itibar etmemenizi önemle rica ederiz. Tarafımızca kanuni işlemler başlatılmıştır, bilgilerinize sunarız.”

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2017, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER