HDP MYK: Eş Genel Başkanımıza yönelik saldırıları kınıyoruz

HDP MYK, Eş Genel Başkan Yüksekdağ'ı hedef gösteren Star gazetesini kınayarak, özür çağrısında bulundu.

HDP MYK: Eş Genel Başkanımıza yönelik saldırıları kınıyoruz
HDP MYK, Eş Genel Başkan Yüksekdağ'ı hedef gösteren Star gazetesini kınayarak, özür çağrısında bulundu.


HDP Merkez Yürütme Kurulu, Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ'a yönelik karalama kampanyası hakkında yazılı açıklama yaptı.
"Belli çevrelerde ve bu çevrelerin medya kuruluşlarında, son günlerde Eş Genel Başkanımız Sayın Figen Yüksekdağ’a yönelik giderek artan bir karalama kampanyası yapıldığı görülmektedir" denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

'STAR GAZETESİ AÇIKÇA HEDEF GÖSTERDİ'

"Gerek Rojava’da insanlık onurunu ve değerlerini savunanların barbarlığa karşı verdiği mücadelenin kazanımları, gerekse 7 Haziran’da ülkemizde oluşan yeni siyasal tablo söz konusu çevreleri tedirgin etmektedir. Bu tedirginliğin sonuçları hükümete yakın medyada son derece çirkin bir şekilde yansımaktadır.

Eş Genel Başkanımız Sayın Figen Yüksekdağ’a yönelik 'Susturun' ifadesiyle kendisini açıkça hedef gösteren Star gazetesi, Sayın Yüksekdağ’a yönelik olası saldırıların da sorumlusudur. Star gazetesini Eş Genel Başkanımız Sayın Figen Yüksekdağ’a yönelik ifadelerini düzeltmeye, kendisinden özür dilemeye çağırıyoruz.

Star gazetesini Türkiye Basın Konseyi’ne şikayet edeceğimizi, söz konusu yayınıyla ilgili suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."

HDP, Star gazetesi ve benzerlerini, toplumsal barışı zedeleyici böylesi kışkırtıcı yayınlar yerine, basın ahlakına ve evrensel değerlere uygun yayıncılık yapmaya davet etti.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 23:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER