HDP ve ÖDP yetkilileri biraraya geldi

ÖDP Eşbaşkanları Alper Taş ve Bilge Seçkin Çetinkaya, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’la görüştü.

HDP ve ÖDP yetkilileri biraraya geldi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Özgürlük ve Dayanışma Partisi Eşbaşkanları Alper Taş ve Bilge Seçkin Çetinkaya ile HDP Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü’nün de katıldığı toplantıda 2015 genel seçimlerine ilişkin görüş alışverişinde bulunulduğu ve seçim ittifakının konuşulduğu öğrenildi.

Cumhuriyet’ten Türey Köse’nin haberine göre Demirtaş, “AKP’yi geriletmek HDP’nin barajı aşmasına bağlı. Bunun yolu da CHP’nin alacağı oydan çok, bizim alacağımız oylardır. Seçimlerde ittifak yapalım” önerisini iletti.

ÖDP Eşbaşkanı Önder Taş ise, “Birleşik Haziran Hareketi (BHH) içinde seçim siyasetiyle ilgili bir çerçeve metni tartışıyoruz. 28 Şubat ve 1 Mart günü BHH Yürütme Kurulu toplanacak, arkasından tavır açıklanacak. Biz de ÖDP olarak kendi pozisyonumuzu ona göre açıklayacağız. HDP ile çeşitli düzeylerde dayanışma içindeyiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER