İstifa eden Altepe: Hazırlıksız yakalandım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebi üzerine istifa eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, güney sahillerine tatile gitti. İş yaşamına geri döneceğini belirten Altepe, istifa sürecine ilişkin soruya ise şu yanıtı verdi: "Hazırlıksız yakalandım. Seçimlere 1.5 yıl vardı. Kendimi buna göre ayarlamıştım. Evimi yaptırmak için yıktırmıştım. Hizmet sürem dolunca yeni evime taşınacaktım!.."

İstifa eden Altepe: Hazırlıksız yakalandım
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talebi üzerine pazartesi günü Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Recep Altepe, ‘hazırlıksız yakalandığını’ söyledi. Altepe, kendisini istifaya sürekleyen süreçle ilgili bilgisinin olmadığını da söyledi.

Recep Altepe, eşi Hüsniye Altepe ile tatil için güney sahillerine gitti.

DHA muhabirinin sorularını telefon ile yanıtlayan Altepe, iş yaşamına yeniden döneceğini açıkladı. Altepe, istifa süreciyle ilgili ise şunları söyledi:

“Ben daha önce görev sürem bitene kadar kendimi hazırlıyordum. Bu zaman dolunca tekrar görev verilirse yoluma devam ediyordum. Bu kez öyle olmadı. Hazırlıksız yakalandım. Seçimlere 1.5 yıl vardı. Kendimi buna göre ayarlamıştım. Evimi yaptırmak için yıktırmıştım. Hizmet sürem dolunca yeni evime taşınacaktım. Şimdi öyle olmadı. Tatil dönüşü kiraya taşınacağım.

Tekrar etmek istiyorum. Benim yüzüm ak, alnım açık. Bu konuda rahatım. İstifa ettikten sonra iş yaşamıma tekrar devam edeceğim. Ben makine mühendisiyim, oğlum, kızım ve gelinim de mühendis. Karar aldık, sıfırdan otomotiv üzerine hidrolik sistem imalatına başlayacağız. Bu projemiz de seçim sonrası için düşünülüyordu. Önceye almak zorunda kaldım. Söylediğim gibi hazırlıksız yakalandım.” (BURSA-DHA)

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER