Kağıthane'de patlama

Kağıthane'de 3 katlı bir binanın bodrum katında, doğalgaz sıkışmasından dolayı patlama meydana geldi. Patlama sonrası 1 kişi yaralanırken, çok sayıda ev ve iş yerinde maddi hasar oluştu.

Kağıthane'de patlama
Kağıthane Gültepe Mahallesi Dernek Sokak'ta 3 katlı bir binanın bodrum katında, saat 06.00 sıralarında büyük bir gürültüyle patlama oldu. Doğalgaz sıkışmasından kaynaklanan patlama sonrası, 1 kişi yaralandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Yaralı ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Patlama sonrası çevredeki birçok ev ve işyerinde maddi hasar oluştu. Olay yerine gelen İGDAŞ ekipleri, tedbir amaçlı doğalgazı kesti. Polis ekipleri de sokağa güvenlik şeridi çekerek, iki yönlü olarak araç ve yaya trafiğine kapattı. Polis patlamayla ilgili soruşturma başlatırken, yetkililerin ilerleyen saatlerde sokakta hasar tespit çalışması yapacağı belirtildi.

İGDAŞ: MUTFAKTA BORUNUN KESİLMİŞ OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞTİR

Kağıthane'de sabah saatlerinde bir binada meydana gelen patlamayla ilgili İGDAŞ açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Bugün sabah saatlerinde Kağıthane Gültepe Mahallesi Dernek Caddesi'ndeki binanın zemin katında bir patlama meydana gelmiş ve bir kişi yaralanmıştır. 187 Doğalgaz Acil Hattı'na 06.07 saatinde gelen ihbar üzerine, olay yerine giden İGDAŞ ekipleri binanın doğalgaz akışını kesmiş ve gerekli önlemleri almıştır. İGDAŞ acil ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede, mutfaktaki ocağın doğalgaz bağlantısını sağlayan fleks borunun kesilmiş olduğu tespit edilmiştir. Fleks borudan sızan doğalgazın ortama yayılarak patlamaya sebep olduğu düşünülmektedir. Patlama sonucu bir vatandaşımız yaralanarak hastaneye kaldırılmıştır. Kesik fleks boru Emniyet görevlilerince incelenmek üzere alınmıştır. Söz konusu adreste meydana gelen olayın kesin nedeni, yapılacak adli soruşturma sonucunda netlik kazanacaktır. Yaralanan vatandaşımıza acil şifalar diliyoruz"  / dha
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2014, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER