Kılıçdaroğlu: Karanlık noktalar bir değil iki değil dünya kadar

Kıliçdaroğlu, iktidarın 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin gerçekleri gizleme peşinde olduğunu söyledi. Asıl darbenin OHAL ilanıyla yapıldığını belirten Kılıçdaroğlu, "Karanlık noktalar bir değil iki değil dünya kadar" dedi.

Kılıçdaroğlu: Karanlık noktalar bir değil iki değil dünya kadar
Partisinin TBMM Grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandum sürecindeki uyarıların bugün bire bir yaşandığını söyledi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Meclis’teki programını eleştiren Kılıçdaroğlu “Bugün ilk kez TBMM çift başlılığı yaşadı” ifadesini kullandı. CHP lideri, darbe girişimi ve sonrasında yaşananlara ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

GENÇLERE SESLENİYORUM: Biz hakkını arayan alın teri döken her işçinin her sendikanın yanındayız. İşsizlik bütün kötülüklerin anasıdır. 5 milyon gencimiz ne okula gidiyor ne de çalışıyor. Ne olacak bunlar? Hiç işsizlikten söz ediyorlar mı? Hakkını yemeyelim söz ediyorlar istihdam arttı diyorlar işsizlik de artıyor. Bütün gençlere sesleniyorum eğer siz bu ülkede iş istiyorsanız kapısını vuracağını tek bir parti var o partinin adı CHP’dir. Gelin hep birlikte bir devrimin altına hep birlikte imza atalım. Öyle bir noktaya geldik ki işsizliği besleyen unsurlar üretimsizlik. Üretim yok Türkiye’de. Bir rekora imza attılar Türkiye sığır ithalatında Avrupa’nın birincisi dünyanın ikincisi.

SUDAN’DA ARAZİ KİRALADILAR: Mazot fiyatını yüzde 50 düşüremezler. Zam yapmasınlar ona da razı çiftçi. Sudan’da gittiler 780 bin kilometre arazi kiraladılar. Dünyanın parasını ödediler orada pamuk ve yağlı tohumlar üreteceklermiş. Batman’da bir tablo bir hayırsever her gün 500 ekmeği fakirlere verin diyor. O kuyrukları gördünüz mü gazetelerde televizyonlarda. Binlerce kadın iki ekmek almak için saatlerce kuyrukta bekliyorlar. 15 yıldır iktidardasınız.

EYMEN BEBEK’İN ÖLÜMÜ: Ramazan ayındayız referandum sırasıdan bir otelde çocukları SMA hastası olan bir grup aile benimle görüşmek istedi. Bu çocukların tedavi edilmesi gerekiyor. Bu ilacın fiyatı binlerce dolar. O ailelerden birisinin çocuğu Eymen bebek vefat etti. Sakarya Valiliği kampanya açmış acaba para toplayıp bu çocuk için ilaç getirebilir miyiz? İlaç getirilemedi ve o çocuk hayatını kaybetti. Bu ülkenin Başbakan’ı, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Başkanı Çin’e Amerika’ya giderken kendi özel arabasını kargo ile götürebiliyor. Ramazan ayındayız hangi din hangi ahlak bunu kabul eder? Ölen çocuğa mı acırsınız bir beyefendinin arabası kargoyla Çin’e Amerika’yı gitsin ona mı acırsınız? Bu lüks ne? Bu Eymen bebeğin günahı onların boynuna.’ Bir de bunlar Müslümanım diye geçiniyorlar batsın sizin Müslümanlığınız. Böyle Müslüman mı olur? Küçük çocuğun ölümüne göz yumacaksın ondan sonra yazı yazacaksın bu ilacı karşılayın diye.”

KOMİSYON BAŞKANI EL ETEK ÖPEN BERİSİ: 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu… Komisyon darbeyi aydınlatmak değil darbeyi nasıl kapatırız onun hesabı içinde. Komisyon başkanı da zaten geçmişte Gülen’e övgüler düzen birisi. Kaç Pensilvanya’ya gitti onu da bilmiyoruz el etek öpen birisi. Eğer bir siyasi iktidar darbeden şikayetçiyse gerçek darbecileri yargının önüne çıkarmak zorunda eğer bunu yapmıyorsa darbecinin kendisi zaten odur. MİT Müsteşarı ve Genelkurmay Başkanı neden gelmiyor komisyona? Çünkü iktidar izin vermiyor. 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu değil kapatma komisyonu. 17-25 Aralık’ta bir hükümetin bir devleti nasıl soyduğuna tanık olduk. Rapora göre FETÖ’nün elemanları devlete sızmış ne sızması devlete yerleştirildi bunlar.

KARANLIK NOKTALAR DÜNYA KADAR: Çatı iddianamesini hazırlayan bir savcı da görevden alındı. Neden alınır bir savcı? MİT’in haberi var mıydı yok muydu darbeden? Bu da tartışmalı. O.K. diye birisi MİT’e gitmiş geldi ama darbe ile ilgili bir şey söylemedi. Soruyor savcı ‘sen darbeden söz ettin mi?’ Evet diyor söz ettim. Peki söz etmişse bu ülkede MİT Genelkurmay niye darbeyi önlemedi hangi gerekçeyle önlemedi? Ben kontrollü darbe deyince kızıyorlar. Karanlık noktalar bir değil iki değil dünya kadar.

ASIL DİNLENİLMESİ GEREKEN İKİ KİŞİ: Siz Bank Asya’nın önünden geçen adamı hapse atacaksınız Bank Asya’da görev alan birisini hapisten çıkaracaksınız. Balyoz Ergenekon kuımpasını bunlar yapmadı mı? Tek satır yok. Çünkü kendi suçları ortaya çıkacak. Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü hala şüphelidir. Dosyayı kapatmaya çalışıyorsun. Asıl suçlular halen yakalanmış değil. Asıl failler yani bu işin siyasi ayağı ortaya çıkmış değil. Sonuna kadar götüreceğiz. 249 şehidimiz var. 249 şehidin kanını yerde bıraktılar o kanı yerde bırakmamaya söz verdik sözümüzün arkasında duracağız. Asıl çağrılıp dinlenilmesi gereken iki Kişi Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iki genel başkanı. Binali Yıldırım ve Recep Tayyip Erdoğan gelip bilgi vermeleri lazım. Darbeyi dünürden haber aldım dünür gelsin o zaman.

BU KANTAR ONLARI DA TARTACAK: Bu nasıl bir darbe ve nasıl bir araştırma FETÖ’cü diye çikolatacı börekçi paşa er askeri öğrenci buldun ama bir tane siyasetçi yok. Nasıl olur? OHAL uygulamalarıyla bir darbe süreci yaşıyoruz. Kafasını kaldıranları ya devletten atıyorlar ya işine son veriyorlar. Demokrasi ve anayasa askıya alınmıştır. Bu anayasa mühürsüz anayasadır. Bu bir partinin anayasası bir devlet partisinin. Devletin bütün kurumları karşı darbe için organize edilmiştir. YÖK darbecilerin emrine verilmiştir. Tıpkı YSK’da olduğu gibi yargının bütün aşamalarına parti militanları atanmaktadır. Bütün bunlara karşı onurumuzla gururumuzla direneceğiz. Direnmek bizim boynumuzun borcu. Ayarını bozdukları kantar gün gelecek onları da tartacak.” / Duvar

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER