Erdoğan AK Parti kürsüsünde: Ortada bir metal yorgunluğu var

3 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan kürsüye sloganlar eşliğinde çıktı.

Erdoğan AK Parti kürsüsünde: Ortada bir metal yorgunluğu var
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeniden AK Parti genel başkanı seçilmesinin ardından partisinin TBMM’deki grup toplantısına ilk kez katıldı. Erdoğan’ı Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım karşıladı.

Grup toplantısında ilk olarak sözü alan Binali Yıldırım oldu. Yıldırım, “Türkiye darbe gördü ama Sayın Cumhurbaşkanım bu seferki öncekiler gibi olmadı. Bu sefer karşılarında ceketini alan siyasetçiler değil darbecilere darbe vuran bir Cumhurbaşkanı gördüler bir millet gördüler. Türk demokrasi tarihinde darbelere darbe vurulduğu bir dönem başladı.” şeklinde konuştu.

Yıldırım konuşmasının ardından Erdoğan’ın kürsüye davet etti. Erdoğan kürsüye ‘bir şarkısın sen’ şarkısı ve sloganlar eşliğinde çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satı başları şöyle;

TEŞEKKÜR EDİYORUM: En son 22 Temmuz 2014’te bu salonda sizlerle birlikte olmuştum. Bilindiği gibi 16 Nisan halk oylamasının getirdiği yeniliklerden biride Cumhurbaşkanı’nın parti üyeliğinin önünün açılmış olmasıdır. Anayasa değişikliğinin evet ile sonuçlanmasının ardından bizde bu hakkımızı kullanmış oluyoruz. Sayın Binali Yıldırım kardeşime, demokrasi tarihine altın harflerle yazılacak bir süreci başarıyla yürütmüştür. Bu vesileyle kendisine çalışmalarından ötürü şükranlarımı sunuyorum.

TÜRKİYE İÇİN BİR İLK: 2001 yılında AK Parti’yi kurduğumuzda milletin sorunları çözümsüz değildir demiştik. En önemlisi de toplumsal merkezi siyasi merkeze taşıma sözü vermiştik. Bu Türkiye’nin siyasi hayatı için ilkti. Elbette programımızda yer alan hususlardan hala yapamadıklarımız var. Onları da yeni yönetim sistemimizle hayata geçireceğiz.

AK PARTİ SESSİZ BİR DEVRİM GERÇEKLEŞTİRDİ: Batı ne diyordu? Ak Parti sessiz bir devrim gerçekleştirdi diyor. En etkili değişimleri Ak Parti hükümeti döneminde yaşamıştır. Devrimciyiz diye konuşanlara sesleniyorum. Hak ve özgürlükler konusunda attığımız adımları hanginiz attınız? Hedefimiz 80 milyon vatandaşımızın tamamının gönlünü kazanmaktır. AK Parti aynı zamanda tüm mazlumların ve mağdurların hamisidir. Dünyanın neresinde gözü yaşlı, gönlü kırık eziyet çeken, zulme uğrayan mazlum varsa hepsine el uzattık. Türkiye geçtiğimiz yıl yaptığı 6,5 milyar dolarlık insani kalkınma yardımıyla tüm dünyaya örnek olmuş bir ülkedir, başkası yoktur. Suriye ve Irak’tan gelen 3,5 milyon kardeşimize yaptıklarımızla kıllarını kıpırdatmayanlara insanlık dersi verdik. Türkiye aynı Türkiye, imkanlar aynı imkanlar olduğu halde kişi başına düşen milli gelirimizin 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara çıkmış olması bunun en büyük ispatıdır.

MİLLETİMİZ ADETA KIYAM ETMİŞTİR: Değerli kardeşlerim.. Kimi hak ve özgürlükleri elinden alındı, kimi en basit insani ihtiyaçlarını karşılayacak imkanlara sahip olamadı.. Öyle ki vatanları bayrakları söz konusu olduğunda canlarını dahi feda etmekten çekinmeyen insanlar, devlet dendiğinde başlarını öne eğer olmuştu. Ak Parti, devleti yaşat ki insan yaşasın dedi. 15 Temmuz gecesi milletimiz bayrağını ezanını geleceğini korumak için adeta kıyam etmiştir.

BUNLARI İADE ETTİNİZ ETTİNİZ ETMEDİNİZ MEN DAKKA DUKKA: Alçak FETÖ’ye ve arkasındaki kahpe iz sürücülerine bu ülke teslim edilmedi. Şimdi duruşmalar başladı. Ankara, İstanbul.. Bu duruşmalarla birlikte bütün şehit ailelerine gazi ailelerine mahkeme kararlarıyla hakların iadei itibarın sağlanmasını temin edeceğiz Aynı zamanda bunları dünyada korumaya kalkan ülkelerin önüne bunları koyacağız. Buradan tüm dünyaya sesleniyorum: Diyorum ki eğer sizler iadei itibara yardımcı olmazsanız bileseniz ki yarın bir gün sizlerden de bizim elimize düşenler olursa bizden alamayacaksınız. Çünkü terörle mücadele uluslararası mutabakatın uygulanmasıdır. Bunları vatandaşlıktan da çıkaracağız.Eğer bunları iade ettiniz ettiniz. Etmediniz… O zaman Men Dakka Dukka…

GRUBUMUZUN YAŞ ORTALAMASI 52: MKYK’da henüz 20’li yaşların başındaki iki kızımız yer aldı. Bunun yanında 40 ve daha yaş altı gruptan 16 vatandaşımız bulunuyor. Meclis grubumuzun yaş ortalaması da 52. 2023 hedeflerimiz başarı çıtamız olarak önümüzde. Buna ilave olarak 2035 yılı için yeni bir çalışma başlattık. Meclis grubumuza önemli görevler düşüyor. 3 Kasım 2019 seçimleriyle birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için çok sayıda uyum kanunu çıkarmak gerekiyor. Milletimiz için ülkemiz için bu yükü hep birlikte omuzlayacağız. Değerli kardeşlerim yeni Türkiye’nin inşasında omurga görevini sizler üstleneceksiniz.

TÜM TEŞKİLATLARIMIZI YENİLEYECEĞİZ: Ortada bir metal yorgunluğu var. Milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için artık önümüzde hiçbir bahane, hiçbir engel de kalmadı. Bundan sonraki ilk seçim yılı olan 2019’a kadar yoğun ve netice almaya yönelik bir program uygulamaya mecburuz. İlk etapta, bugün söyledim, bakanlarımızdan 180 günlük bir çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum.

SALONA FORSLU BAYRAK YERLEŞTİRİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM’deki grup toplantısında ilk kez hitap etmek üzere Meclis’e geldi.  Erdoğan, Meclis’e gelişinde TBMM Başkanı İsmail Kahraman tarafından karşılandı. Erdoğan’ın gelişiyle birlikte TBMM’ye cumhurbaşkanlığı forsu taşıyan Türk bayrağı çekildi.Aynı şekilde AK parti grup salonuna da forslu bayrak yerleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER