Önder: Vekillerimize fazla yaklaşmayın, pişman olursunuz

TBMM’de AK Partili milletvekillerinin saldırılarına ilişkin konuşan HDP’li Sırrı Süreyya Önder: “Hiçbir vekilimize şiddet amaçlı bir kılıç mesafesinden fazla yaklaşmayın, pişman olursunuz” dedi.

Önder: Vekillerimize fazla yaklaşmayın, pişman olursunuz

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder dün gece Meclis Genel Kurulu’nda AK Parti Milletvekillerinin HDP ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekillerine saldırmasına ilişkin konuştu.

Önder: “Hiçbir vekilimize şiddet amaçlı bir kılıç mesafesinden fazla yaklaşmayın, pişman olursunuz” dedi.

Önder’in konuşmasından satır başları şöyle:

“Bir, Sayın Elitaş, bizim çocukları öne sürdüğümüzü ve terörist olduğumuzu söyledi. Bir, Sayın Elitaş gelecek, grubumuzdan kamusal alanda özür dileyecek. “Dilemeli.” demiyorum, bakın “Dileyecek.”

“İki, kendisinin Bakanı, Başbakanı, Cumhurbaşkanı onun bu değerlendirmesini taşımıyor olsa gerek, biz gittiğimiz her yerde terörist olarak değil seçkin, saygın, demokrat halk temsilcileri olarak muamele görüyoruz.

“Bu sözü bize değil, Başbakanına sorsun ‘Sen bu teröristlerle niye görüşüyorsun?’ diye. Ona göre de haysiyetli bir tavır belirlemesini diliyoruz.

“Üç, çocuklara kimin ne yaptığını, kendi Başbakanının ‘Birinci gün polis burada hiçbir şey kullanmadı’ deyip ikinci gün polis kurşunuyla katledilen çocuklarımızın hesabını bir önce kendi vicdanında versin.

“Son olarak, bir daha hiçbir vekiliniz, başta kadın arkadaşlarımız olmak üzere -bu bir erkek egemen söylem değildir, bu bir yoldaşlık söylemidir, bizim de müktesebatımızı en iyi siz bilirsiniz- hiçbir vekilimize şiddet amaçlı bir kılıç mesafesinden fazla yaklaşmayın, pişman olursunuz.”

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER