Onur Kılıç'a 'cumhurbaşkanına hakaret'ten tutuklama

ÖDP Parti Meclisi üyesi ve Birleşik Haziran Hareketi İzmir İl Koordinasyonu üyesi Onur Kılıç, “cumhurbaşkanına hakaret”ten tutuklandı.

Onur Kılıç'a 'cumhurbaşkanına hakaret'ten tutuklama

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Parti Meclisi üyesi ve Birleşik Haziran Hareketi İzmir İl Koordinasyonu üyesi Onur Kılıç, “cumhurbaşkanına hakaret”ten tutuklandı.

Bu sabah İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na götürüldü. Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosundan Savcı Okan Bato, Kılıç’ın ifadesini almadan tutuklanması istemiyle İzmir 5. Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. Mahkeme de Kılıç’ın tutuklanmasına karar verdi.

Ne olmuştu?

Onur Kılıç, dün İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi polislerince gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan Kılıç, emniyette ifade vermeyi reddetmişti.

11 Ocak’ta İzmir’de Birleşik Haziran Hareketi tarafından düzenlenen “Laik ve Bilimsel Eğitim” eylemlerinde ‘Hırsız katil Erdoğan’ diye slogan atan Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmekle suçlanıyordu.

Kılıç, gözaltına alındığında Twitter hesabından da şu açıklamayı yapmıştı:

“11 ocak’ta izmir’de düzenlediğimiz eylemde attığım ‘hırsız-katil erdoğan’ sloganı nedeniyle, cb’ye hakaret suçlamasıyla gözaltına alındım. Şu anda terörle mücadele şubesine götürülüyorum. Daha sonra savcı ifademi alacakmış. Yeri gelmişken tekrarlayayım: hırsız-katil Erdoğan.”

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER