Yolcunun keserle saldırmak istediği halk otobüsü sürücüsü öldü

Arkasındaki koltukta telefonla yüksek sesle konuştuğu için uyardığı yolcu, halk otobüsü sürücüsü Hüseyin Göncü'ye (37) keserle saldırmak istedi. Göncü fenalaşarak aracın arka koltuğuna yığılırken adı öğrenilemeyen yolcu ise kaçtı. Direksiyona geçen başka bir yolcu tarafından otobüsle hastaneye götürülen Hüseyin Göncü, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yolcunun keserle saldırmak istediği halk otobüsü sürücüsü öldü
Kocaeli’de, Yahya Kaptan-Derince Sopalı hattında yolcu taşıyan halk otobüsünde meydana gelen olayda, iddiaya göre, sürücü Hüseyin Göncü cep telefonuyla konuşurken, arkasında oturan bir yolcu da yüksek sesle telefon görüşmesi yapmaya başladı. Göncü, telefonunu kapattıktan sonra arka koltuktaki yolcuyu uyardı. Hüseyin Göncü’ye tepki gösteren yolcu, yerinden kalkarak bir taraftan elindeki poşette bulunan keseri çıkarmaya çalıştı diğer taraftan da tehditler savurdu. Araçtaki diğer yolcular araya girerek olayın büyümesini engelledi.


Otobüste bulunan yolcular panik yaşarken, sürücü aracı durdurdu. Polise haber verildiği sırada, otobüsten inmeye çalışan saldırgan yolcuyu, diğer vatandaşlar durdurdu. Arbede sırasında olay çıkaran yolcu, kendisine engel olmaya çalışan sürücü ve diğer yolculara saldırdı. Saldırgan güçlükle etkisiz hale getirilerek otobüsün arkasına götürülüp oturtuldu. Bu sırada yeniden arbede çıkarken, Hüseyin Göncü fenalaşarak otobüsün arka koltuğuna yığılıp kaldı.

Kendinden geçen Göncü’ye yolcular müdahalede bulunuldu. Saldırgan ise otobüsten inerek kaçtı. Direksiyona geçen başka bir yolcu tarafından otobüsle Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen Hüseyin Göncü, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hüseyin Göncü’nün kesin ölüm nedeninin otopsi sonucu belli olacağı belirtildi. Olay anı otobüste bulunan güvenlik kameralarına yansıdı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. (KOCAELİ-DHA)

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER