Yüksekova'da Yangına Müdahale Eden Polis Alkış Aldı

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde bir apartmanda çıkan yangına itfaiye ekipleriyle birlikte Emniyet Müdürlüğü'ne ait TOMA'ların müdahale etmesi vatandaştan alkış aldı.

Yüksekova'da Yangına Müdahale Eden Polis Alkış Aldı
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde bir apartmanda çıkan yangına itfaiye ekipleriyle birlikteEmniyet Müdürlüğü'ne ait TOMA'lar da müdahale etti. TOMA'nın müdahalesi vatandaşlardan alkış aldı.

TOMA YANGINA MÜDAHALE ETTİ

Yüksekova'da toplumsal olaylarda eylemcilere müdahalede kullanılan TOMA bu kez ilçede bir apartman yangınına müdahale etti. Cengiz Topel Caddesi üzerindeki 7 katlıTekirdağ apartmanının çatı katında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler nedeniyle apartman sakinleri tahliye edildi. Olay yerine gelen 3 itfaiye aracı ve ekiplerin uzun süre çabaları yangını söndürmede yetersiz kalınca, destek amacıyla bölgeye 3 TOMA ve güvenliği sağlamak amacıyla da zırhlı araçlar gönderildi.

İtfaiye ekipleri ile birlikte TOMA'ların da müdahalesiyle yangın kısa sürede kontrol altına alınıp söndürüldü. Yangının söndürülmesi sonrası olay yerinden TOMA ve zırhlı polis araçlarının ayrılması sırasında, vatandaşlar polisi alkışladı. Ölen yada yaralan kimsenin olmadığı yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2015, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER