AK Parti'nin Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Erdoğan

AK Parti Genel Başkanvekili Mehmet Ali Şahin, AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu açıkladı.

AK Parti'nin Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Erdoğan
AK Parti Cumhurbaşkanı Aday Tanıtım Toplantısı, ATO Kongre Merkezi'ndeki törende yapıldı. Törene yaklaşık 4 bin kişi katılırken, Başbakan Erdoğan törenin yapıldığı salona eşi Emine Erdoğan ile birlikte geldi. Erdoğan, sahneden katılımcıları selamladı.

Protokolde, Başbakan Erdoğan'ın sağında Emine Erdoğan, solunda ise Mehmet Ali Şahin'in oturduğu görüldü. Başbakan Erdoğan'ın çocukları Sümeyye, Bilal, Esra ve Burak da hemen Erdoğan çiftinin arkasında oturdu. Emine Erdoğan'ın hemen yanında ise Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç hazır bulundu.

ADAYI MEHMET ALİ ŞAHİN AÇIKLADI

Törende İstiklal Marşı'nın hemen ardından 'Dönmem Geri Senin Yolundan' isimli türkü eşliğinde Başbakan Erdoğan'ın görüntüleri yayınlandı. Klibin ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, adayı açıklamak üzere kürsüye geldi. Şahin, AK Parti olarak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için geniş bir istişare süreci geçirdiklerini belirterek; "Her kesimle istişarelerde bulunduk. Milletin reis-i cumhur olarak, cumhurun başı olarak görmek istediği ismi nihayet tespit ettik. Bir kişinin Cumhurbaşkanı adayı olması için en az 20 milletvekilinin imzasıyla aday olması gerekiyor. Biz, grubumuzdaki tüm milletvekili arkadaşlarımızın imzasını topladık. Tüm milletvekili arkadaşlarımızın imzasıyla, ittifakıyla Cumhurbaşkanı adayı belirledik. Aziz milletimizin takdirlerine sunmaya karar verdik. Türkiye Cumhuriyeti'nin 12'nci Cumhurbaşkanı adayı Genel Başkanımız, Başbakanımız, İstanbul Milletvekili Recep Tayyip Erdoğan. Adayımızın hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

"ARINÇ'IN GÖZLERİ DOLDU"

Şahin'in açıklamasının ardından salonda bulunanlar kararı ayakta alkışlayarak karşıladı. Başbakan Erdoğan da ayağa kalkarak, salondakileri selamladı. Bülent Arınç'ın, adayın açıklanmasının ardından gözlerinin dolduğu görüldü. Başbakan Erdoğan'ın isminin açıklanmasının ardından, hayatını anlatan bir film gösterimi yapıldı. / dha
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER