Yüksekova Devlet Hastanesi’nde 17 doktor istifa etti

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Yüksekova Devlet Hastanesi’nde pandemi sürecinde sağlık çalışanlarına uygulanan istifa yasağının kalkmasının ardından 17 doktor istifa etti.

Yüksekova Devlet Hastanesi’nde 17 doktor istifa etti

1 Temmuz itibariyle sağlık çalışanlarına uygulanan istifa yasağının kalkmasının ardından Türkiye genelinde çok sayıda sağlık çalışanın istifaları peş peşe gelirken, Yüksekova Devlet Hastanesi'nde de toplam 17 doktorun istifa ettiği öğrenildi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Yüksekova Temsilcisi Orhan Salim, Yüksekova Haber Portalı'na yaptığı açıklamada istifaların bu ay içerisinde de devam edebileceğini belirterek, "Bakanlık geçen kıştan beri istifaları kapatmıştı. Pandemiden kaynaklı mecburi hizmeti biten doktorlar istifaların bakanlık tarafından açılmasını bekliyordu. Tabi açılınca istifalar hepsi bir anda oldu. Şuanda hastanede yaklaşık 15 civarında doktor kaldı. Yüksekova Devlet Hastanesi'nde şuan özellikle bazı branşlarda doktor bulunmuyor. İvedi bir şekilde buraya olmayan branşların ataması yapılması lazım" dedi. / Yüksekova Haber

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk30
Halk30 - 1 yıl Önce

NEDEN BU KADAR AYNI ANDA İSTİFA ETMİŞ? SAĞLIK MÜDÜRÜ HALKA AÇIKLAMA YAPMALI YA DA ACİLEN İSTİFA ETMELİ

SIRADAKİ HABER