Alman IŞİD'ci: Çok pişmanım

Musul'da yakalanan 16 yaşındaki Alman vatandaşı olan IŞİD üyesi Linda W. ilk kez konuştu. Linda, Alman basınına pişman olduğunu anlattı.

Alman IŞİD'ci: Çok pişmanım
Türkiye üzerinden sınırı geçerek IŞİD’e katılan ve Musul operasyonunda yakalanan 16 yaşındaki Alman vatandaşı Linda W., “Sadece eve dönmek istiyorum” dedi. Alman basınına konuşmasına izin verilen Linda W.’nin, pişman olduğunu söylediği belirtildi.


Irak’ın başkenti Bağdat’ta tutulduğu cezaevinde Alman yayın kuruluşları NDR, WDR ve Sueddeutsche Zeitung’a konuşan Linda W., “Sadece buradan gitmek istiyorum. Savaştan, silahlardan, gürültüden uzaklaşmak istiyorum. Tek istediğim evime, aileme dönmek” dedi.

Linda’nın IŞİD’e katıldığı için pişman olduğu, Almanya’ya sınırdışı edilmek istediği ve yetkililerle işbirliği sözü verdiği belirtildi.

Almanya’nın Dresden kentinin yakınındaki Pulsnitz isimli küçük kasabada yaşayan 16 yaşındaki Linda, geçen yaz ortadan kaybolmuştu. Almanya’da Linda’nın IŞID'le temas halinde olduğu iddiası nedeniyle başlatılan soruşturmada, önce Türkiye’ye geldiği belirlenmiş ancak sonra izi kaybolmuştu. Linda’nın Suriye ya da Irak’a geçtiği belirtilirken, 16 yaşındaki çocuk Musul’daki IŞİD karşıtı operasyonda yakalanmıştı. Linda’nın örgüt için keskin nişancılık yaptığı iddia edilmişti. (Dış Haberler)

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER