FBI ajanı IŞID'li komutanla gizlice evlenmiş

FBI'da görevli bir kadın ajanın 2014 yılında gizlice Suriye'ye gittiği IŞİD'li komutanla evlendiği ortaya çıktı. Pişman olarak ülkesine dönen ajan 2014 yılında iki yıl hapis cezasına çarptırılmış.

FBI ajanı IŞID'li komutanla gizlice evlenmiş

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), IŞİD skandalıyla gündemde. FBI ajanı Daniela Greene adlı kadının Suriye’ye giderek bir IŞİD’li ile evlendiği ortaya çıktı.

CNN International haberine göre, FBI çalışanı Daniela Greene’ne, Alman asıllı olan ve IŞİD’in üst düzey komutanları arasında bulunan Denis Cuspert’le ilgili araştırma görevi verildi. Gizli seviyede çevirmen olan FBI ajanı Cuspert’e aşık olarak Suriye’de evlendi.

fbi4.jpg

Federal Soruşturma Bürosu’na (FBI) eşi Denis Cuspert ile ilgili çok sayıda yalan bilgi verdiği de ortaya çıkan Greene, pişman olarak ülkesine dönerek yargılandı.

FBI’DAN AÇIKLAMA

Federal mahkemede yargılanan FBI çalışanı Daniela Greene 2014’te iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. CNN’e göre, FBI çalışanı DEAŞ militanına düzenlenen hava saldırısının hemen ardından serbest bırakıldı. Söz konusu iddialarla ilgili açıklama yapan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) konuyla ilgili “Güvenlik açıklarını belirlemek ve azaltmak için gerekli adımlar atılıyor” ifadelerini kullandı.

Fordham Üniversitesi’nin geçen günlerde yayınladığı bir analize göre, IŞİD davalarından yargılanan Amerikalılar ortalama 13.5 yıl hapse mahkum ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER