Arınç: İtiraf edeyim oğluma da Bakanlar kadro teklif ettiler

Başbakan Yardımcısı Arınç, CHP Sözcüsü Haluk Koç’ın açıkladığı 85 kişilik torpil listesinin bir bölümünün doğru olduğunu söyleyerek ”Oğlum var, itiraf edeyim; bazı bakan arkadaşlarım, ‘Bir kadro verelim çalışsın’ dediler” dedi.

Arınç: İtiraf edeyim oğluma da Bakanlar kadro teklif ettiler

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TBMM’deki bütçe görüşmelerinde hükümet adına yaptığı konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Haluk Koç’ın açıkladığı 85 kişilik torpil listesinin bir bölümünün doğru olduğunu söyledi.

Arınç şunları söyledi:

“Bunların hepsi doğru değildir, yalandır diyemem. Bunların bir kısmı doğrudur. Sayın Kılıçdaroğlu’nun dünkü konuşmasını takdir ettim, esasen doğru konuştu. Ama bize dönüp ‘Bir Recep amcaya bakın bir de bunların çocuklarına bakın’ dedi. Bu konuda toptan suçlamak doğru değil.

“Benim kızım var çalışmıyor, damadım var evlendiği zaman doktor oldu, KPSS’sini bilmem, nasıl doktor oldu bilmem. Oğlum var, itiraf edeyim; bazı bakan arkadaşlarım, ‘Bir kadro verelim çalışsın’ dediler. Oğlum da benim gibi, ‘Baba ben özel sektörde çalışacağım’ dedi, özel sektörde çalışıyor.

“Bakanlarımızdan çocuklarından hiç birisinin devletle ilişiği olmayanı da vardır. 83 tane ismin içine beni koymasalar olmaz. Doktor Metin bilmem ne dediler. Vallahi de billahi de bu ismi bilmem, hayatımda görmedim, rüyamda da görmedim.

“Peki benimle ne alakası var, bir ara Meclis’te geçici görevle bulunmuş. Benim hakkımda her şeyi söyleyebilirsiniz, ama ben dürüstlüğü ilke edinmiş bir insanım.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER