Diyarbakır' da başkalarının yerine ehliyet sınavına giren 83 'joker' yakalandı

Diyarbakır'da geçen cumartesi yapılan ehliyet sınavına başkalarını yerine giren ve 'joker' olarak adlandırılan 83 kişi, gözaltına alındı.

Diyarbakır' da başkalarının yerine ehliyet sınavına giren 83 'joker' yakalandı
 Diyarbakır’da geçen cumartesi günü yapılan motorlu taşıt sürücü adayları sınavına, adayların yerine sınava giren ’joker’ olarak adlandırılan 83 kişi, gözaltına alındı. 

Diyarbakır Valiliği tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada şunlara yer verilid: " İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen cumartesi günü kentte yapılan motorlu taşıt sürücü adayları sınavına girecek adayların yerine, özel motorlu taşıt kursu görevlileri tarafından Şanlıurfa başta olmak üzere civar il ve ilçelerden ’Joker’ diye bilinen kişilerin getirileceği yönünde bilgiler edindi. Bunun üzerine, sınavların yapılacağı kentteki 16 okulda sınav öncesinde önlemler alındı. Yapılan kontrollerde sınav girişi ve sonunda başkasının yerine sınava giren ya da girmeye teşebbüs eden 83 ’joker’ yakalanıp gözaltına alındı. Şüphelilerin üzerinde, adaylar adına düzenlenmiş nüfus cüzdanları ele geçirildi."  Valilik, operasyonla ilgili, toplamda 166 şüpheli ile ilgili ’resmi ve özel belgede sahtecilik’ suçundan işlem yapıldığını açıkladı. / Radikal
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 23:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER