Elitaş: İç Güvenlik Paketi geri çekilmeyecek

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, İç Güvenlik Paketi’nin komisyona çekilmesinin söz konusu olmayacağını söyledi.

Elitaş: İç Güvenlik Paketi geri çekilmeyecek

Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, İç Güvenlik Paketi’nin komisyona çekilmesinin söz konusu olmayacağını söyleyerek yapılan görüşmelerde muhalefet partilerinin yumuşamalarını  arzu ettiklerini belirtti.

Elitaş’ın açıklamaları şöyle:

“Bütün siyasi partilere, ‘İçişleri Komisyonu başkanlığında, her partiden bir uzman milletvekilinin oluşturduğu heyet, otursun anlaşsınlar bakalım’ dedik. Ama maalesef bu konuyla ilgili herhangi bir yaklaşım görmedik.

“En son CHP Grup Başkanvekili, ‘Biz kimseyle görüşmeyiz, uzlaşmayız’ demiş. Bu, HDP’nin söylemleri ile değişecek bir iş değil. Yumuşama tarzı gösterirlerse memnuniyet duyarız. Muhalefetin verdiği önergeleri kontrol edin, ciddiye alınıp alınmayacağını anlarsınız.

“Genel Kurul’da 33 maddeyi bitirdik. Muhalefetin Genel Kurul’da verdiği önergelere bakarsanız, ciddiyetinin ne olduğunu anlarsınız. MHP de CHP de HDP de ciddi bir önerge getirirse, bakarız, değerlendiririz.

“İç Güvenlik Paketi’nin İçişleri Komisyonu’dan çekilmesi söz konusu değil. Zaten Genel Kurul’da kabul edilen 33 maddenin komisyona geri çekilmesi mümkün değil.”

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2015, 21:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER