Hükümetten patlamalara ilk tepkiler

Adana ve Mersin’de HDP binalarında meydana gelen patlamalarla ilgili, hükümetten ilk tepkiler geldi. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, saldırıları kınadı.

Hükümetten patlamalara ilk tepkiler
AK Parti Adana Milletvekili ve Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik HDP’ye yapılan saldırılara ilişkin twitter hesabından açıklama yaptı.  Çelik, “Adana HDP Seyhan İlçe Binası ve Mersin HDP binasına yapılan saldırıyı lanetliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi. Bir siyasi partiye yapılan saldırının, tüm partilere ve demokrasiye yapılmış olduğunu belirten Çelik, “Bu saldırı HDP’ye, tüm siyasi partilere ve seçim sürecine yapılmıştır. Lânetliyoruz bu saldırıyı. HDP teşkilatına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan ise provokasyon vurgusunda bulundu.  Akdoğan da Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Adana ve Mersin’deki HDP bürolarına yapılan saldırıyı kınıyor, HDP’ye ve yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. Seçim sürecine şiddet karıştırmaya çalışan provokatörlerin oyunu tutmamıştır, tutmayacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER