İşte Uludere tweeti atan hakemin cezası

TFF, Uludere'de 34 kişinin yaşamını yitirdiği hava operasyonu ile ilgili tweet atan hakem için kararını verdi.

İşte Uludere tweeti atan hakemin cezası
28 Aralık 2011 tarihinde yaşanan olayın ikinci yıldönümünde, "Uludere olayının ikinci yılı kutlu olsun. Ölen katırlar sizden daha değerliydi. Hümanizm köpekliktir. Uludere'deki katırlara üzülün bence" şeklinde tweet atan Herkes İçin Futbol (HİF) hakemi Ümit Çınarlı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. Kurul, Çınarlı'yı "talimatlara aykırı harekette bulunmaktan takdiren ve teşdiden 6 ay hak mahrumiyeti cezasına çarptırdı.

HAKEMLİK LİSANSI TEHLİKEDE

AFDK tarafından 6 ay hak mahrumiyeti alan Çınarlı'nın hakemlik hayatı da tehlikeye girdi. Çınarlı'nın Tahkim Kurulu'na başvurması, kurulunda bu cezayı onaması durumunda 6 ay ceza aldığı için hakemlik lisansı iptal edilecek. 

TFF Merkez Hakem Kurulu talimatının 35. maddesinin 2. bendinde, "Herhangi bir nedenle disiplin kurulları tarafından bir defada 3 ay ve toplamda 6 aydan fazla süreyle cezalandırılan ve haklarındaki ceza kararı kesinleşen hakem, gözlemci, mentör ve eğitimcilerin lisansları ayrıca bir karara gerek kalmaksızın iptal edilir" ibareleri yer alıyor. / Radikal

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2014, 22:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER