Kaplan: 'Serok varken senin başkanlığına kim bakar'

Şırnak'ın Silopi İlçesi'ndeki Newroz kutlamalarına katılan HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, dünyada tek tip başkanlık olmadığını belirterek, "Ne var bizde Kürdistan'da Serok (başkan) var. Serok varken senin başkanlığına kim bakar. Başkanlık, başkanlık, başkanlık diye tutturmuşsun kardeşim" dedi.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Silopi'deki Newroz kutlamalarına HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Silopi Belediye Başkanı Emine Esmer, HDP, DBP'li yöneticiler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. Yöresel kıyafetlerle kutlamalara katılan vatandaşlar, Kürtçe şarkılar eşliğinde halaylar çekildi. HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek, şöyle dedi:

"7 Haziran'da yalancının lastiğini patlatacaksınız. Yalancının tekerini indireceksiniz. Çünkü ne bizde, ne Ortadoğuda, ne Türkiye'de ne dünyada öyle tek tipi başkanlık yok. Ne var bizde Kürdistan'da Serok (başkan) var. Serok varken senin başkanlığına kim bakar. Başkanlık, başkanlık, başkanlık diye tutturmuşsun kardeşim. Seçim, seçim, meydan meydan dolaşıyorsun. Senden daha çok dolaşan hem kahvede hem sokakta her yerde toplantı yapıp konuşan Cumhurbaşkanı varmı? Yok. Bir hafta sus kardeşim dilin şişmez, şişmez ha. Bir hafta sus, sus. Millette bu ekranlara çocuklarımız bakarken psikolojileri bozuluyor. Konuşacaksan hayır için konuş. ülke için konuş, demokrasi için konuş, özgürlükler için konuş. Söylüyorum size yüzde 10 barajına sığınan korkaklar, Kenan Evren'in yüzde 10 baraj hanesine sığınan korkaklar, siz 400 vekil istiyorsunuz değil mi? Siz baraj indirin, milletin oyunu çalmayın, önünü açın, eğer 100 milletvekili görürseniz bana da Hasip Kaplan demesinler. Ama barajı aşa aşa geliyoruz. Halkların Demokratik Partisi, halkların bütün rengi, Rize'den İzmir'e, İzmir'den Antalya'ya Erzurum'a kadar önümüzde 7 Haziran Türkiye'yi değiştirecek bir tek güç halkın gücü, bir tek parti halkın partisi HDP var. Biz Türkiye'yi değiştireceğiz. Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz. Türkiye'de iktidara yürüyoruz. Newroz'un ruhu ile şehitlerimizin ruhu ile gençlerimizin, kadınlarımızın, halkımızın coşkusu ile Newroz'unuz kutlu olsun. Gününüz kutlu olsun."

Kaplan'ın konuşmasının ardından şarkılar eşliğinde halaylar çekerek kutlamalar sürdü. / dha
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2015, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER