Karakoçan'da 5 kişi tutuklandı

Elazığ’da dün gözaltına alınan ve aralarında BDP Karakoçan İlçe Başkanının da bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

Karakoçan'da 5 kişi tutuklandı

Elazığ'ın Karakoçan ilçesine bağlı Zelxidir (Sarıbaşak) köyünde birkaç gün önce karakol-kalekol ve yapımı devam eden barajları protesto etmek amacıyla gerçekleşen yol kontrol eyleminin ardından dün akşam saatlerinde polisler tarafından BDP Elazığ İl Eş Başkanı Turan Çelik, Karakoçan İlçe Başkanı Efraim Gürbüz, BDP Elazığ Merkez İlçe yöneticisi Murat Mengüş, parti üyeleri Hasan Solmaz ve Mehmet Yalçın ve BDP Karakoçan İlçe Gençlik Meclisi üyeleri Oğur Faikoğlu, Kadir Kevser ve Düzgün Aydın gözaltına alındı. 

Karakoçan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından 5 kişi bugün adliyeye çıkarıldı. Savcılıkça ifadelerini alındıktan sonra tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edilen BDP Karakoçan İlçe Başkanı Efraim Gürbüz, BDP İlçe Gençlik Meclisi üyeleri Oğur Faikoğlu, Kadir Kevser ve Düzgün Aydın, parti üyesi Mehmet Yalçın "Örgüt üyeliği" suçlamasıyla tutuklanarak Elazığ E Tipi Cezaevi'ne gönderildi. 

BDP Elazığ İl Eş Başkanı Turan Çelik, Elazığ merkez ilçe yöneticileri Murat Mengüş ve Hasan Solmaz'ın ise gözaltında tutuldukları Karakoçan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri devam ediyor. / anf

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2014, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER