İsrail'de Hamas'ın Kaçırdığı 3 Gencin Cesedi Bulundu

İsrail'de kaçırılan 3 İsrailli gencin cesedi bulundu. İsrail güvenlik kabinesi, olağanüstü toplanma kararı aldı.

İsrail'de Hamas'ın Kaçırdığı 3 Gencin Cesedi Bulundu
 srail'de Hamas'ın kaçırdığı 3 İsrailli gencin cesedi bulundu. İsrail güvenlik kabinesi, Başbakan Benyamin Netanyahu başkanlığında olağanüstü toplanma kararı aldı.


İsrail ordusundan yapılan açıklamada, 12 Haziran'da kaybolan yerleşimcilerin cesetlerinin, El-Halil kenti yakınlarında bulunduğu belirtildi. Başbakanlık sözcüsü Ofir Gendelman da İsrail İç İstihbarat Birimi Şabak ve ordu birliklerinin çalışmaları sonucu kaybolan yerleşimcilerin cesetlerine ulaşıldığını ifade etti.

CESETLER EL-HALİL YAKINLARINDA BULUNDU

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, 12 Haziran'da kaybolan yerleşimcilerin cesetlerinin, El-Halil kenti yakınlarında bulunduğu belirtildi.

Başbakanlık sözcüsü Ofir Gendelman da İsrail İç İstihbarat Birimi Şabak ve Ordu birliklerinin çalışmaları sonucu kaybolan yerleşimcilerin cesetlerine ulaşıldığını ifade etti.

NETANYAHU, KABİNEYİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANTIYA ÇAĞIRDI

Gelişmeler üzerine Başbakan Binyamin Netanyahu'nun, kabinesini olağanüstü toplantıya çağırdığı öğrenildi.

HAMAS'TAN UYARI

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri AFP’ye yaptığı açıklamada, Eğer işgal kuvvetleri eğer bir saldırı ya da savaş başlatırlarsa kendilerine cehennemin kapılarını açmış olurlar” ifadelerini kullandı.

İSRAİL, FİLİSTİN'İ SORUMLU TUTMUŞTU

İsrail yönetimi, 12 Haziran'da, Batı Şeria'daki Gush Etzion yerleşim biriminde kaybolan 3 Yahudi yerleşimci gencin kaçırıldığını iddia etmiş, bu konuda Filistin yönetimini sorumlu tutmuştu. İsrail Parlamentosu, bu kişilerin bulunması için orduya operasyon yapma dahil, geniş yetkiler vermişti.

Filistin Esirler Cemiyeti, İsrail askerlerinin 17 gündür sürdürdüğü operasyonlarda şu ana kadar arasında eski bakan ve milletvekillerinin de bulunduğu 589 Filistinliyi gözaltına aldığını açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2014, 22:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER