Hepimize hayırlı olsun

Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu için başvuru yapıldı, HDP adayı Sayın Selahattin Demirtaş için imzalar bugün TBMM’ye verilecek.

Hepimize hayırlı olsun
CHP ve MHP’nin çatı adayı 

Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu için başvuru yapıldı, HDP adayı Sayın Selahattin Demirtaş için imzalar bugün TBMM’ye verilecek. 

Ak Parti’nin de bugün çok büyük olasılıkla Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı aday göstermesi ile birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimi için start veriliyor. 

Cumhuriyetin 100. yılını kutlamaya 10 yıldan az bir süre kala ilk kez halk cumhurbaşkanını seçecek. 

Bu demokrasi yarışına katılan her aday ve seçmenin göz ardı edemeyeceği çok önemli bir gerçek var. Önümüzdeki sürecin sonuçları yalnızca seçimle sınırlı kalmayacak. 

Her kim seçilirse seçilsin, 77 milyonun cumhurbaşkanı olduğunu her hücresinde hisseder ve bu duyguyu her vatandaşına yaşatırsa inanın hepimiz bir seçimden çok daha fazlasını başarmış oluruz. 

Bu siyasi olgunluğun sergilenmesi halinde bölgemizdeki kör ve sağır demokrasi taklitlerine tarihi örnek teşkil etmekle kalmayarak farklı ve çağdaş bir lige tırmanırız. 

Seçim kampanyasında gerginliğin düşmesi, siyasi iklimdeki çatlakların kapanmasa bile daralması, centilmenliğe uygun propaganda süreci yaşanması umudundayız. 
Hatırda tutulmalıdır ki, sandıktan çıkacak isim, mazisi ve geleceğiyle Cumhurbaşkanlığı forsunda simgeleşen Türk dünyasını temsil edecek, diğer ağır görevlerin yanı sıra başkomutanlık rütbesini de taşıyacak. 

Seçime katılan adaylara hak ettikleri saygı ve özeni bugünden itibaren göstermek boynumuzun borcudur. 

Önümüzdeki süreçte her adaya eşit mesafede ve adil habercilik anlayışıyla yaklaşacağımızı peşinen ilan ederiz. 

Seçim ve seçilen, şimdiden hepimize hayırlı olsun.

Saygılarımızla.
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER