Ağrı'da düğün magandası can aldı

Ağrı'nın Diyadin İlçesi Yeniçadır Köyü'ndeki düğünde 50 yaşındaki Abdurrezzak Akkuş'un tabancayla havaya rastgele açtığı ateşte 14 yaşındaki Nazlıcan Gümüş öldü.

Ağrı'da düğün magandası can aldı
Ağrı'nın Diyadin İlçesi Yeniçadır Köyü'ndeki düğünde 50 yaşındaki Abdurrezzak Akkuş'un tabancayla havaya rastgele açtığı ateşte 14 yaşındaki Nazlıcan Gümüş öldü, 8 yaşındaki Beritan Pamir yaralandı. Beritan Pamir tedavisinin ardından taburcu edilirken, Abdurrezzzak Akkuş tutuklandı.

Olay, geçen Perşembe günü Diyadin ilçesine 18 kilometre uzaklıktaki 150 hane 900 nüfuslu Yeniçadır köyünde meydana geldi. Elif-Baran Aslan çiftinin köy meydanında yapılan düğününde 7 çocuk babası Abdurrezzak Akkuş tarafından tabanca ile havaya rastgele ateş açıldı. Akkuş'un tabancasından çıkan çıkan kurşunlardan 3'ü düğünde eğlenen Şükran-Hanifi Gümüş çiftinin 4 çocuğundan biri olan Nazlıcan'a, 1'i ise aynı köyden Beritan Pamir'e isabet etti. Kanlar içinde yere yığılan Nazlıcan ile Beritan hastaneye kaldırıldı.

Ağrı Devlet Hastanesi'nde ameliyata alınan Nazlıcan Gümüş, yapılan tüm müdahaleye karşın hayatını kaybetti. Küçük kızın cesedi otopsi için Erzurum'a getirildi. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan otopside kurşunların Nazlıcan'ın hayati organlarına isabet ettiği, iç ve dış kanama sonucu hayatını kaybettiği belirlendi. Nazlıcan Gümüş'ün cenazesi yapılan otopsinin ardından Yeniçadır Köyü'nde toprağa verildi. Beritan Pamir ise tedavisinin ardından taburcu edildi. Nazlıcan'ın ölümüne Beritan'ın da yaralanmasına neden olan Abdurrezzak Akkuş ilk sorgunun ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. / dha
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER