Arınç: İmamın IŞİD'e katılması maalesef gerçek

Başbakan Yardımcısı Arınç, Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde bir imam hatibin IŞİD’e katılmasının maalesef gerçek olduğunu söyledi.

Arınç: İmamın IŞİD'e katılması maalesef gerçek

TBMM Genel Kurulu’nda, Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, Kamu Denetçiliği Kurumu, MİT, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türkiye İnsan Hakları Kurumu’nun 2015 yılı bütçeleri kabul edildi.

Bütçe üzerinde yapılan eleştirileri yanıtlayan Arınç, Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde bir imam hatibin Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) katılmasının maalesef gerçek olduğunu söyledi.

“Çanakkale Bayramiç’te bir imam hatibinin IŞİD’e katılması maalesef gerçek. Adı geçen görevlinin 25 Haziran 2014 tarihi itibarıyla görevine son verildi

“Az da olsa, belki başka yerlerden var mıdır bilmiyorum ama böyle bir imam hatibin böylesine bir katiller ordusuna katılmak üzere dışarıya gitmesi bizi fevkalade yaralamıştır. Umarım bunların önü alınacak çalışmaları da hep beraber yaparız.”

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER