Irak'ta şok bir görüntü: 13 Yaşındaki çocuğa infaz!

Son dönemde IŞİD tarafından gerçekleştirilen korkunç infazlar vicdanları sızlatırken Irak’tan gelen yeni bir görüntü şok etkisi yarattı.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Görüntünün Irak’ta, Selahattin ilini IŞİD’ten kurtarma operasyonu sırasında çekildiği öne sürülüyor. İddialara göre, operasyon sırasında Irak askerleri, henüz sakalı çıkmamış 13-14 yaşlarında bir çocuğu yakalıyor ve operasyona katılan birliklere ateş açmakla suçluyor.

Görüntülerde çocuk bir grup asker tarafından dövülerek sorgulanıyor. Askerler çocuğa 'az önce sen bize ateş ettin, şimdi seni öldüreceğiz' diyor. Çocuk kendini savunarak 'Vallahi benim ilgim yok. Ben ateş etmedim. Yemin ediyorum, suçum yok' diyor.

Görüntülerin devamında bir asker çocuğun böylesine öldürülmesini engellemek için müdahale ediyor ve “Kimse ateş etmesin” diyerek önlerine geçiyor. Ancak çabası yeterli olmuyor, öfkeli askerleri dağıtmaya çalıştığı sırada bir başka asker tarafından kurşun yağmuruna tutuluyor. Askerler infazın ardından “şehit düşen arkadaşlarımızın kanı yerde kalmadı” diye çığlık atıyorlar. / dha
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER