Özgecan'ın otopsi raporu açıklandı

Özgecan Aslan'ın tırnaklarında katil zanlısının DNA'sının bulunduğu belirtilen raporda, tecavüz bulgusuna rastlanmadığı ifade edildi.

Özgecan'ın otopsi raporu açıklandı
 Mersin'de eve gitmek amacıyla bindiği minibüsün şoförü tarafından vahşice katledilen Özgecan Aslan'ın otopsi raporu açıklandı

Raporda, Özgecan'ın vücudunda çok sayıda bıçak darbesi ve öldürücü kesikler bulunduğu bilgisi yer alırken, tecavüzün söz konusu olmadığı belirtildi. Basında yer alan habere göre, genç kızın özellikle boyun kısmında çok sayıda bıçak darbesi ve öldürücü kesikler, kafasında küt cisim darbelerine bağlı travmatik bulgular ve vücudunun değişik yerlerinde çok sayıda ödem ve morluklar saptandı.

Raporda, Özgecan'ın vücudunun büyük kısmının yandığı belirtildi. Özgecan'ın, katil zanlısınca kesilen ve daha sonra bulunan ellerinde tırnak incelemesi yapıldı. İnceleme sonucunda, Özgecan'ın tırnaklarında, katil zanlısından alınan DNA dokularına ulaşıldı.

Ankara Adli Tıp Kurumu raporunun soruşturmayı yürüten Tarsus Cumhuriyet Savcısı Ayhan Akyol'a gönderildiği, savcı Akyol'un raporun ulaşmasıyla birlikte eldeki tüm deliller ışığında iddianamesini yazmaya başladığı ve kısa süre içinde mahkemeye iddianameyi sunacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER