Rojava'da şiddetli çatışmalar

Rojava’da, Serêkaniyê’nin batısındaki Tıl Xenzir köyü ve güneyindeki Til Temir ilçesinde IŞİD’le YPG güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Til Xenzir’de IŞİD’e ait bir panzerin imha edilirkeni Til Temir’de ise 22 IŞİD üyesinin öldürüldüğü bildirildi.

Rojava'da şiddetli çatışmalar

Rojava’nın birçok noktasında IŞİD’le Halk Savunma Birlikleri (YPG) güçleri arasında çatışmalar devam ediyor.

IŞİD üyeleri sabaha karşı saat 03.00’da Serekaniye’nin bastısındaki Til Xenzir köyüne saldırdı. YPG’nin karşılık vermesiyle başlayan çatışmalar aralıksız devam ediyor.

Hawar Haber Ajansı’nda yer alan bilgilere göre, YPG savaşçıları Serêkaniyê’nin batısındaki Til Xenzir köyünde IŞİD’e ait bir panzeri imha etti.

YPG kaynaklarına dayandırılan bilgiye göre çatışmalarda, savaşın inisiyatifinin tamamen YPG savaşçılarında olduğu ve bölgede şiddetli çatışmaların aralıksız sürdüğü belirtildi.

Til Temir’de 12 IŞİD üyesi öldürüldü

Serekaniye’ nin güneyinde yer alan Til Temir kenti çevresinde bulunan köylere yönelik saldırı girişiminde bulunan IŞİD, Ortak Savunma Güçlerinin direnişi ile karşılaştı.

Yaşanan çatışmalarda 12 IŞİD üyesinin öldürüldüğü bildirilirken, üzerinde Doçka silahının bulunduğu iki araç ve üç motosikletin de imha edildiği belirtildi.

Til Temir’in doğusunda bulunan Menacir köyünde ise YPG/YPJ güçleri IŞİD’e ait bir buldozeri imha etti.

Bölgede çatışmalar yer yer sürüyor.

Kobani’de Hesekê Şehitleri İntikam Operasyonu

Kobani de bulunan YPG/YPJ savaşçıları Kobani kırsalını IŞİD’den temizle hamlesi çerçevesinde Hesekê Şehitleri İntikam Operasyonu baştlattı.

Operasyon çerçevesinde 32 IŞİD üyesi öldürülürken 4 köy IŞİD’den temizlendi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2015, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER